Claire není nikdy obětí, říká o Cizince její představitelka

Caitriona Balfe ztvárnila hlavní roli v americkém seriálu Cizinka. Jak mluví o své seriálové postavě? Co si o Claire, která cestuje časem, myslí? Jelikož se druhá řada seriálu natáčela částěčně v Čechách, máme exkluzivní rozhovor!

Caitriona Balfe je irská herečka a někteří ji mohou znát třeba z módních časopisů. Caitriona dělala totiž modelku od svých devatenácti let. Jako modelka se objevila u velkých světových značek jako Hugo Boss či Armani. Zároveň se věnovala i studiu v Dublinu, protože se chtěla stát herečkou. Sen se jí splnil a od roku 2011 vystupuje jako herečka.

Její první role přišla ve filmu Super 8, kde si zahrála menší roli. Další menší role dostala v úspěšných filmech Podfukáři a Plán útěku. Co se týče seriálů, tak si zahrála v pěti epizodách seriálu The Beauty Inside a od roku 2014 hraje hlavní postavu seriálu Cizinka, Claire Randall.

Seriál Cizinka uvidíte již tuto sobotu ve 22.15 na Prima love. Claire je zdravotní sestra a za záhadných okolností se dostává z roku 1945 na Skotskou vysočinu poloviny 18. století. Tam se ocitne uprostřed krvavých střetů i krutých intrik a její srdce rozervou dvě historické éry a dva muži.

Co si její představitelka myslí o Claire samotné?

Řekněte mi něco o Claire, jaká je její osobnost? A co ji činí skutečnou, silnou ženou?

"Co se mi na ní líbí, je, že nikdy není obětí. Je velice inteligentní a udělá cokoli pro to, aby mohla žít naplno v jakékoli životní situaci, která ji potká. Jakmile si potom uvědomíte některé nevyřčené části jejího života, dojde vám, že i když prožila tragédii, když jí bylo pouhých sedm let, nebylo to něco, co by ji výrazně poznamenalo. Následující část svého života prožila se svým strýcem a procestovala svět. I když postrádá své rodiče a je to něco, co jí v životě bude navždy chybět, není to ztráta, která by znamenala konec jejího života.

Místo toho se stále snaží z každé situace vytěžit maximum a její život se díky tomu stal ještě plnějším, ještě bohatším. Znovu říkám, je to žena, která si prošla druhou světovou válkou, ale ani to nezlomilo její charakter. Místo toho excelovala. Vlastně si skoro libovala v tom, že mohla být tak aktivní a užitečná. Myslím si, že pro ni bylo nezbytné, aby byla užitečná a vytěžila z toho co nejvíc.

Ani to, že se ocitne v roce 1700, ji nezlomí, není sklíčená situací, která nastala. Místo toho cítí sebedůvěru sama v sebe a využívá každé příležitosti, jak by našla cestu ven. A jak tohle všechno přežije? Jak se dostane zpátky? Nicméně i kdyby se jí to nepodařilo, bude se snažit žít ten nejlepší život, jaký v dané době může. To je to, co mě na této postavě opravdu přitahovalo, ta pružnost a síla jejího ducha přizpůsobit se jakékoli situaci, ona je prostě neuvěřitelně odolná bytost."

Můžete divákům přiblížit milostný trojúhelník a emocionální konflikt, kterým Claire prochází?

"Pro Claire je velmi těžké se vyrovnat s touto situací. Nicméně myslím, že plno lidí bylo na místě Claire, takže není tak těžké si představit, co prožívá. A co má také dělat? Je v jiné době, Frank se zatím ani nenarodil… Ale znamená to snad, že je to pro ni jednodušší, nebo těžší situace?

V knižní podobě Frankův příběh není nijak zvlášť rozveden, a proto jsem ráda, že jsme mohli jeho příběh rozvést trochu více. Po válce se Frank a Claire snaží zachránit své manželství. Celá ta situace nám vykresluje, co ztratila. Byli to různí lidé, kvůli kterým se stala rozpolceným člověkem. Co se týče Franka, ten je velmi knižní, vyniká spíše intelektuálním směrem, který vyhledává převážně mírné a vyrovnané ´já´ Claire. Opakem je Jamie, za kterého mluví jeho vášeň a divokost, kterého láká éterická strana Claire."

Cizinku uvidíte v sobotu ve 22.15 na Prima love!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.