Co dělala herečka Sabina Laurinová alias Mery ze seriálu Modrý kód, když....

Herečka Sabina Laurinová hraje v seriálu Modrý kód v hlavní roli vrchní sestry Mery od samého počátku. Právě proto jsme si jí jako jedné z hlavních tváří FTV Prima nemohli v souvislosti s nadcházejícím spuštěním zpravodajské stanice CNN Prima News nezptat na to, co dělala, když se děly hlavní zpravodajské události posledních dekád.

Sabino, co jste dělala 11. září 2001?

Šla jsem Jungmannovou ulicí do Divadla Kalich. Myslím, že jsme měli představení Hamleta a byla jsem těhotná. Nosila jsem v břiše svoji dceru Valentýnku a měla jsem z toho strašně zvláštní pocit a strach, protože nikdo takovou událost nečekal.

9. 11. 1989, když byl pád Berlínské zdi. Jak na to vzpomínáte?

Pamatuji si, myslím, že to bylo v Žižkovském divadle, absolventské představení, na státní, ještě s konzervatoří. A vím, že tehdy bylo takové zvláštní napětí ve vzduchu, které se potom přiblížilo i k nám, za pár dní. A pamatuji si, že jsme byli vlastně takoví studenti plní energie, zaskočení vlastně tím, že se něco děje.

Podívejte se na rozhovor se Sabinou Laurinovou:

Když vybuchl Černobyl 26. dubna 1986?

Tak to si pamatuji taky, nic jsme nevěděli. Dokonce jsme potom, v rámci školy, dupali na Letné, 1. máje v písku. Pak jsme se dozvěděli, že právě písek hodně přitahoval radioaktivitu, která tam dolehla ve velké míře. A pak si pamatuju léto, které nastalo a na tu neskutečnou úrodu hub, na kterou jsme chodili do lesa, ale nikdo netušil, co se stalo, to jsme se samozřejmě dozvěděli později.

Jak vzpomínáte na pražské povodně 2002?

Tak to se mi narodila dcera, měla jsem na světě už Valentýnku, které bude letos osmnáct. Pomatuji si to jako naprostou tragédii. Vím, že jsem měla spoustu přátel, kterým se ze dne na den změnil život. A protože jsem měla z Barrandova blízko do Chuchle, tak jsem byla zkontrolovat kamarádku a viděla tu šílenou spoušť od Vltavy dole.

A rok 1998 výhra v Naganu?

Tak to byla velká radost, myslím, že pro všechny sportovní nadšence. Já jsem teda ženská, ale prožívala jsem to stejně jako chlap. S radostí, byla jsem hrozně pyšná na naši republiku a na naše sportovce.

Sametová revoluce, 17. listopad 1989?

Velké napětí, velký zmatek, vlastně nikdo pořádně nevěděl, co se děje. A pamatuju si, že ten den rušila většina divadel svá představení. My jsme právě rušili absolventské představení, ale bylo to takové zvláštní, že jsme vůbec netušili, co to obnáší a co se stane. Byl to takový zvláštní pocit, trochu strachu a trochu určité energie, co bude dál.

Sabinu Laurinovou coby vrchní sestru Mery sledujte v premiérových epizodách seriálu Modrý kód každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě. V pondělí si po uvedení premiérové epizody můžete navíc seriál Modrý kód připomenout od prvních epizod. Pamatujete si ještě na doktora Hofbauera (Marek Němec)?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.