Co si řeknem příští léto? Zjistíte to v zábavné komedii

Objevte Ondřeje Havelku v jednom z jeho prvních filmů, v němž jej doprovodila spousta známých tváří. Česká komedie o nevšedním mladíkovi, který naruší zaběhnutý běh života v jedné vesnici, je plná prosluněného léta. Na snímek Řeknem si to příští léto se podívejte ve středu na Prima family od 21.45.

Pozapomenutá česká komedie vám může zpříjemnit večer nejen svérázným humorem, ale také milou společností známých českých herců. Někteří měli v roce 1977, kdy snímek vznikl, za sebou už hodně hereckých zkušeností, další teprve na filmová plátna a televizní obrazovky vstupovali.

Jmenovat Karolínu Slunéčkovou, Mílu Myslíkovou, Františka Filipovského, Petra Haničince a mnoho dalších už stačí, abychom si mohli starší český úsměvný film užít od začátku až do konce. Vedle nich ale letní komedie přivedla na plátno tři nové tváře. Bezpochyby nejvýraznější je hlavní postava snímku, kterou s lehkostí sobě vlastní ztvárnil Ondřej Havelka.

Miloval známé divadlo Studio Ypsilon, což přispělo i k tomu, že se nakonec dal na herectví. Právě v době vzniku filmu se také členem svého oblíbeného divadla stal. Máme tak mimořádnou možnost vidět Ondřeje Havelku v době, kdy začínala jeho herecká dráha, která přes různé peripetie dospěla až k jeho vlastním divadelním i filmovým dokumentárním režiím.

Dalšími nováčky na filmovém plátně byly dvě mladé velmi talentované dámy. První z nich, Markéta Fišerová, ještě studovala pražskou hereckou konzervatoř a hned ve svém prvním filmu prokázala, že se české obrazovky a divadelní jeviště mohou těšit na příjemné a procítěné herectví. Brzy se provdala za Marka Ebena, s kterým také hrála v jednom divadle. Slibnou hereckou kariéru však nakonec ukončila zákeřná nemoc, která upoutala herečku na invalidní vozík.

Druhou hereckou osobností, jež získala v letní komedii jednu ze svých prvních výraznějších filmových rolí, byla nezapomenutelná Laďka Kozderková. Zpěvačka a herečka, která dokázala přes nepřízeň osudu vždy naladit obecenstvo na veselou notu, brzy zdomácněla v televizních zábavných pořadech. Ve filmu Řeknem si to příští léto se skvěle zhostila role živelné řeznice Alžběty a dokázala, že vedle světa hudebního divadla bez výhrad obstojí i v činoherních úlohách.

Osvěžte se českou komedií, v níž na vás čeká:

  • řada českých hereckých hvězd
  • milý humor
  • návštěva české vesnice z konce sedmdesátých let
  • úsměvná letní nálada

Komedii Řeknem si to příští léto si pusťte na Prima family ve středu ve 21.45.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.