Seriály a filmy

25. ledna 2019 14:01

martin.geier@iprima.cz

Dejdar a Lábus. Kluci z hor zažijí příběh síly a moci přátelství

Drsný osud svede v režii Tomáše Magnuska dohromady nesourodou dvojici mužů, aby mezi nimi postupně vzniklo nezlomné pouto. Přehrajte si úspěšné české drama plné překvapivých zápletek online na Prima.cz.

České drama s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích vypráví o vztahu mentálně postiženého strýce (Jiří Lábus) se svým synovcem (Martin Dejdar).

Ladislav Máchal se po smrti svých rodičů nastěhuje na chalupu, kterou po nich zdědil. V chalupě však žije také jeho mentálně postižený strýc Emil, o kterého se stará rodinná přítelkyně Anežka. Ladislav je naštvaný, že jeho rodiče zemřeli a že zde musí žít.

O dvacet let později

Ladislav pracuje jako kuchař, se svým strýcem, který téměř nemluví a má rozum malého dítěte, a Anežkou mají blízký vztah. Ladislav bere Emila k vodě a každý den po práci se mu věnuje. Chalupa patřila jeho prarodičům Máchům, kteří měli dva syny – Emila a Honzu. Honza se odstěhoval s rodinou do Prahy a zemřel se svou ženou při autonehodě. Emil se stal mentálně postiženým až v 35 letech.

Do městečka přijede realitní makléřka Eva Hornová s panem Klímou z Ministerstva pro místní rozvoj a chtějí koupit domek Máchů a jejich pozemky. Starosta Bouček má žádost o dotace na novou kanalizaci, a pokud jim pomůže, tak Klíma podpoří jeho projekt. Developeři chtějí pozemky kolem domu, kde jsou bohatá naleziště břidlicového plynu. Eva se zná s Ladislavem z dřívějška, za chatu a pozemky mu nabízí 5 milionů, ale Láďa nic prodat nechce.

Když Anežka zemře, přijde do domu sociální pracovnice Adamcová, která chce, aby šel Emil do ústavu. Hornová ji uplatí, a tak žena podá na úřad oficiální žádost. Eva s Ladislavem chodila, když byli mladí, a tak ho pozve na večeři do pěkné restaurace. Ladislav veškerý svůj čas věnuje práci, anebo strýci, a tak je pro něho tato změna příjemná. Když Emil spadne ze střechy a zláme si kosti, je na úřadě svoláno zastupitelstvo. Starosta Bouček všem poví, že firma zaplatí novou kanalizaci, opraví střechu kostela a dokáže dát práci 180 lidem v obci. Ladislav jde s Emilem na odbor sociální péče, kde mu oznámí, že bude Emil umístěn do ústavu sociální péče.

Eva se s Ladislavem vyspí a chce, aby podepsal prodej svého domu a pozemků, a ona zařídí, aby byl jeho strýc propuštěn, on však odmítne. Emil je v ústavu připoutaný k posteli a jsou mu podávány silné léky, po kterých je mimo.

ČR 2018.

Režie: Tomáš Magnusek

Hrají: Martin Dejdar, Jiří Lábus, Martin Huba, Ljuba Krbová, Eva Vejmělková, Lenka Termerová, Tomáš Magnusek, Jan Vodňanský, Emma Černá, Jiří Hromada, František Němec, Jiří Korn, Vlastimil Venclík, Kamil Švejda, Václav Neckář, Pavel Nový, Patricie Solaříková, Petra Řehořková, Jan Fiala, Petra Výtvarová, Pavol Zeleňák, Martin Janíček, Matěj Dejdar, Josef Petrů, Anna Jiřina Daňhelová a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.