Denzel Washington, Jodie Foster a Clive Owen vám zaručí zábavu na večer

Jedno obyčejné přepadení banky rozjede v pátek ve 23.10 na Primě příběh plný napětí a šokujících zvratů. Vysoce oceňovaný thriller Spojenec navíc zdobí hvězdy amerického filmu: Denzel Washington, Clive Owen a Jodie Fosterová, která si rolí v tomto filmu splnila jeden ze svých největších snů.

Z počátku to jako běžné přepadení banky na všechny zainteresované působilo, ovšem následně se z vyšetřování obyčejného případu jedné loupeže stává peklo. Charismatický Denzel Washington hraje detektiva Keitha Fraziera, který se ale jen tak nevzdává. A jde mu to úžasně. Od dob slavné Philadelphie zmužněl a ubylo mu vlasů, ovšem ze svého charisma nic neztratil. Držitel dvou Oscarů totiž nezískal tyto vzácné sošky a spoustu dalších ocenění jen tak pro nic za nic. Dokáže mistrnně ztvárnit hluboce uvažujícího muže, kterému není lhostejný osud druhých lidí a naopak je schopen v rozhodnou chvíli zasáhnout silou celé své osobnosti proti bezpráví. Tak se děje i v tomto filmu. Bude to mít opravdu těžké, jeho soupeři jsou silní.

Prvním je zločinec Dalton Russel, kterého hraje Clive Owen. Další skvělý herec, kterému odborníci nadělili už mnoho cen. My ho známe např. z Agenta bez minulosti, Gosford Parku, Krále Artuše, nebo ze zajímavého snímku Na dotek. Zkušenosti Clivovi nedaly, aby roli ve Spojenci přijal bez komentáře. Divil se totiž, proč to má být on, kdo bude hrát lupiče s tváří věčně zakrytou černými brýlemi a kapucí. Namítal, že nejzajímavější je přece hra očí a o tu jako herec přijde. Nakonec se s producenty dohodl a jak sami uvidíte, tvůrci tvář Cliva ukázali častěji, než bylo během příprav natáčení původně zamýšleno.

Denzel Washington se ale bude muset potýkat ještě s jednou osobou – vlivnou právničkou, která její představitelku Jodie Fosterovou doslova okouzlila. Vždy si přála pracovat s režisérem spojence Spikem Leeem, ale nevěřila, že by se to někdy mohlo podařit. Lee se věnuje příběhům, do kterých nepřipadalo Jodie, že by se mu jako herecký typ hodila. Pak ale přišla nabídka a světoznámá herečka byla blahem bez sebe. A to i proto, že ji uchvátil rovněž charakter role – hraje osobu s velkým respektem. K tomu, aby tato právnička něčeho dosáhla, nemusí ani zvednout hlas a cílu je dosaženo. Ovšem nesměl by jí do cesty vstoupit nezdolný detektiv v podání Denzela Washingtona.

Pustit zmíněná tři herecká esa do sebe znamená perfektně napínavou melu, zvlášť, když je pod taktovku dostal tak zkušený režisér, jakým Spike Lee bezesporu v jeho domovském žánru je. Ostatně posuďte sami v pátek ve 23.10 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.