Dívčí válka vypukne na Olomoucku

Pět slepic u hanáckého stolu? Tak to vidí samorost Tereza, jedna z pěti soutěžících z Olomoucka, protože to bude čistě dámská jízda. A toho je občas třeba se bát.

Žádná z žen není nadšená z takového babince, Tereza si dokonce myslí, že muži mají více chuťových buněk a vůbec jsou ve všem lepší. Na svoje spolustolovnice se dívá s despektem. Z téhle pětky kamarádky nebudou, bohužel nás čeká dost unylá společnost, která si nic nedaruje a nemá si moc co říct. Ale v pátek, tam si to holky všechno vyříkají… Kdo je největší hráčka a falešnice? Kdo chce nejvíc vyhrát a komu se to nakonec povede?

Pondělí: maminka Šárka (31)

Tak tenhle týden nezačal moc šťastně. Hostitelka je překvapená, že nikomu nic nechutná a žádnou ze soupeřek nic nebaví. Asi se bude hodně taktizovat. Sýrové kuličky s nevšední kombinací kokosu a nivy nesplnily hostitelčino očekávání. Smetanová houbovka je dost špatná volba – houby odmítají hned tři účastnice. Hlavní chod je asi překořeněný a přesolený, snad jen ty zapečené brambory dojdou milosti; jinak velmi kritická Tereza by jich snědla hned dvojitou porci. To ale výsledek bodování pravděpodobně neovlivní, protože ani vařené hrušky s krémem se moc nepovedly, měly se vařit déle. Zábava je tvůrčí a tak klidná, že je snad dobře, že u stolu nesedí žádný muž. Zdobení textilních koček by ho moc nebavilo, ale třeba by zase ocenil tu pikantní krkovičku…

Úterý: velká Lucie (29)

Mladá maminka byla dost nervózní už při vaření, jako by věděla, že ji čeká celkem studená sprcha. Z Lucie a Lucky kamarádky nebudou, malá Lucka nejí skoro nic z toho, co její jmenovkyně navařila. „Co vlastně jíš?“ zajímá hostitelku, když odstrčí i hráškovou polévku. Tereze aspoň chutnaly španělské ptáčky, na jejichž oblibu velká Lucie spoléhá. Kuchařka dala do svých kardinálských řezů omylem celá vejce, přitom měla ušlehat bílkový sníh. Pozná to někdo? Luciina vědomostní zábava byla spíš trápením pro soutěžící, které asi nikdy neviděly žádný český film. Nikdo se nesmál a nechtěl se ztrapnit, takže tyhle holky spolu na kafe nepůjdou. „Odteď už budu jenom taktizovat a užívat si to,“ těší se škodolibě Lucie na další dny. Jak se bude dál vyvíjet tahle dívčí válka?

Středa: „číslo“ Tereza (23)

Sebevědomá a asertivní Tereza z Olomouce si věří, když zve holky k sobě domů, kde bydlí ještě se třemi spolubydlícími. Snaží se být v rámci hry milá, přiznává, že taktizuje. Nálada je mrazivá dál, i když Terka je dobrá hostitelka. Rozpaky vzbudí paštika i čočková polévka k večeři, kterou samozřejmě nejí Lucka. Hostitelka s něčím takovým počítala a uvařila jí pro jistotu improvizovaný vývar s kapáním. Babiččin recept na hlavní chod s dušeným hovězím, brambory a smetanou se sice povedl, ale není to jídlo, které by soupeřky nadchlo, stejně jako mrkvový dort. Míšu, která se prý vždy ráda poučí, zaujme zábava – netradičně připravená káva a malá soutěž.

Čtvrtek: Malá Lucka (18)

Všechny soupeřky benjamínka týdne trochu podcenily. Tereza, která má už vaření za sebou, projeví nezvyklou vstřícnost, když ochutná plněné žampiony, protože z nich zavoněla její oblíbená anglická slanina. Také u ní vzbudí respekt Lucčin vepřový závitek, sama by prý nic takového nedokázala, všude by byla samá párátka, ale mladičká kuchařka to umí i bez toho. Na chvíli se zdá, že by u stolu mohla zavládnout i dobrá nálada. Může za to plná sklenice vína? Lucka Šárce přeje… Jenže potom Míša hostitelku obviní, že má na talíři u dezertu chlup, který ovšem neukáže. To atmosféru vrátí na bod mrazu a Lucka ani Kristýna jí to nevěří, druhá Lucie ale přispěchá jako svědek. Dámy neobměkčí ani kůň, na němž by se mohly projet, kdyby ovšem chtěly. Zachrání to nejstarší Míša, která si dodá kuráž a na koně si sedne?

Pátek: kadeřnice Michaela (42)

Míša, o níž si soupeřky myslí, že má nos moc nahoru, si to „slízne“ za celý týden. Má je pomsta, by se také mohlo jmenovat finále, které proběhne v jejím velkém a moderně zařízeném domě v okrajové olomoucké čtvrti. Když odtajní své italsky napsané menu, nikdo neprojeví velké nadšení, stejné je to, když ho naservíruje. Předkrm v barvě italské trikolóry připadá soupeřkám obyčejný a podobně dopadnou i špagety Primavera. O moc lépe si nevede ani hlavní chod s filetem z panenky – teplé zeleniny se holky ani nedotknou. Nechají se aspoň učesat od italského kadeřníka, kterého hostitelka přivede? Jak moc nelítostná bude „chvilka pravdy“, jakou si po chladném týdnu soupeřky prostě nemohly odpustit? Ale nakonec přece jenom jedna z nich vyhraje a své vítězství skropí slzičkami dojetí a štěstí. Určitě to bude žena, jenže která? To uvidíte v oblíbeném pořadu Prostřeno! v 18.00 na Prima family.

Tady šlapeme na paty zločinu

„Jak člověk stárne, má tendenci vyhýbat se lidem. Ale po natáčení VIP PROSTŘENO! to možná přehodnotím, je to asi škoda,“ říká o svém angažmá v pořadu jeho nadšený divák, představitel Honzy Maška ze seriálu Cesty domů. Byly to čtyři zábavné dny s příjemnými lidmi, soudí nejen Miroslav Etzler, ale i jeho spoluhráči a soupeři Jan Vlasák, Míla Tichý a Pavel Soukup.

C: Miroslav Etzler prostře u Bernátových a pozve princeznu Arabelu

Mnohé divačky by od čtvrtka chtěly mít Mirka doma, jak je šikovný. „Jsi lepší kuchař než policajt,“ směje se Pavel Soukup. „Jsem lepší kuchař než herec,“ trumfuje kolegu dnešní hostitel. „Musím říct, že jsem velký příznivce televizních soutěží a pokud mi to čas dovolí, pořad Prostřeno! nevynechám nikdy,“ svěřuje se divákům. Co vášnivý cestovatel uvaří? „Já bych řekl, že Míra se vrhne na zahraniční kuchyni,“ tipuje svého „podřízeného“ Jan Vlasák alias major Soudek. „A vzhledem k tomu, že je hodně kritický, pokusí se to nakopnout do top polohy.“ Mirek Etzler pozve skutečně pány na cizokrajnou hostinu. „Dneska jim udělám vyloženě asijskou a středomořskou kuchyni,“ prozrazuje své plány představitel Honzy Maška, který určitě nevaří poprvé. Zato poprvé v důvěrně známé kuchyni Lídy Bernátové. „Přemýšlím, jestli jsem v seriálu kromě vajíček někdy něco vařil,“ marně vzpomíná hostitel. Ve čtvrtek to budou slávky po francouzsku, thajské tygří krevety s rýží tří barev a borůvky s mascarpone, zakysanou smetanou a čokoládou. „Ty borůvky určitě nesbíral,“ podotkne Pavel Soukup. „Ten by letěl spíš do Singapuru, než by šel na borůvky. Nezasytí mě to sice, ale potěší to mé chuťové buňky,“ těší se kolega. Olivovým olejem Mirek Etzler nešetří, považuje ho za lék. Krevety miluje Míla Tichý, zato vyznavač klasického vaření Jan Vlasák si pod slávkami představuje slívy. „Pánové, už jste někdy viděli panice?“ ptá se nad mušlemi, které jí poprvé. „Vynikající!“ zhodnotí předkrm Míla Tichý, který si připadá jako ve Francii. U hlavního chodu se Pavel Soukup zamýšlí, co lidi pořád na těch krevetách mají. Taktizuje? „Co já těm klukům vyvedu, abych je zdevastoval?“ přemýšlí hostitel nad zábavou. Vymyslel jazykový hlavolam, kde herci nezúročí své jazykové znalosti. „Já se nechám přeložit, veliteli,“ stěžuje si z legrace Pavel Soukup. Ve hře zaboduje Míla a Míra Etzler získá chválu a body za celou večeři včetně sladké tečky.

D: Pavel Soukup a jeho občerstvení pro chlapy na služebně

„Jídlo se má dělat po tak dlouhou dobu, jako se jí,“ myslí si poslední kuchař a herec s krásným hlasem, Pavel Soukup. „Prostředí, kde jsme naposled večeřeli, je mi už dva a půl roku důvěrně známé,“ říká včerejší hostitel Mirek Etzler alias Honza Mašek ze seriálu Cesty domů. Co uvaří představitel drsného policisty Roberta Vejnara? „Nerad cestuje, bojí se létat, tipuju ho na českou kuchyni,“ myslí si o Pavlovi kolega. „Bude to chlapské menu, když něco dojde, skočím dolů do bufáče,“ říká o své večeři hostitel. „Trošku klasiky by nezaškodilo,“ říká jeho „šéf“ major Soudek – Jan Vlasák. Poslední hostitel vymyslel opravdu vtipné policajtské menu: po „tekuté pozornosti“ od četníka ze Saint-Tropez, přijde „svačinka ze služebny“, hlavním chodem je „vzpomínka na školení v bulharském centru pro počítačovou kriminalitu“, dezertem „placka kpt. Vejnara“ a pánové dostanou i reklamní dárečky od kolegů ze Scotland Yardu. „Menu je hravé a Pavlovi se podobá,“ myslí si benjamínek VIP mužské party Míla. Co asi tak svačí poldové na služebně? Housku se salámem? Vlašáček? Až taková realita života to nebude. Kuchař umíchá dva zdravé saláty. „Prostíráme na papírovém tácku a jíme ukazováčkem s pomocí rohlíku, velmi stylové,“ ocení tenhle hec kolegové. I Pavel má ze svých hostů radost: „Jak vám to sluší!“ Bulharské čufty nesmějí postrádat čubricu. „Je to jednoduchý, ale nemáte tušení, jak je to dobrý,“ už se těší kuchař, když míchá mleté maso s nastrouhanou cibulí. Velkým překvapením po dobře ochucených karbanátcích je bramborová kaše s česnekem. „Jeden stroužek, dva – a jste jinde!“ prozrazuje tajemství své kaše hostitel. Dají si pánové nášup? Už to tak vypadá… Plastikové talíře zůstanou prázdné. Hostitel, který sám nejí a jen se stará o hosty a o zábavu, má radost. „Přemýšlel jsem o nějaké masce tvrdého hosta, ale ten večer probíhal tak neskutečně příjemně, že by nějaký taktizování bylo úplně zbytečné,“ říká Mirek Etzler. Zábava je též stylová a souvisí se seriálem. Kdo umí nazpaměť znělku? „Je zvláštní, že jsem natočil více než 150 dílů seriálu, a nedal jsem dohromady text úvodní písničky,“ přiznává „Honza Mašek“. Mirkovi chutná i moučník z palačinkového těsta s jablky. „Děsil jsem se, že budeme jíst služební odznak, ale je to výborné.“ A k placičkám kapitána Vejnara patří nezbytné kafe z automatu. „Jsme na něm závislí,“ přiznávají sborem herci, kteří se u Pavla na služebně báječně najedli i pobavili.

Dobrá zábava čeká i diváky, když si ve čtvrtek večer nenechají ujít finále VIP PROSTŘENO! Který z herců seriálu Cesty domů pojede po natáčení na dovolenou k moři? Uvidíte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.