EXKLUZIVNĚ: Deníček ženy na cestách po Tunisku

Máme pro vás další jedinečnou reportáž přímo od účastnice pořadu Ženy na cestách Míšy, které se přezdívá Pohádka. Jak prožila natáčení v Tunisku?

Den první

Další naše cesta vede do Tunisu. Na letišti jsem čekala na svou další spolucestující. Po Zlatce, která svůj brušperský temperament projevuje způsobem sobě vlastním, tentokrát dorazila Anife. Takže budu mít co dělat s tureckou vichřicí. Honem do letadla a směr Tunis!S Anife jsme se seznámily celkem rychle... Během chvíle jsem o ní věděla všechno…Anife prostě mluví pořád, mluví hodně hlasitě a pořád a je úplně jedno jestli to má hlavu a patu, prostě mluví... Miluju jižní národy!

Zadání SMS soutěže a jména výherců z minulého týdne najdete ZDE

Den druhý

Dneska ráno pršelo! Já připravena chytnout náznak kakaové barvy, jsem byla celkem zklamaná...Takže žádná pláž se nekonala a vydaly jsme se s Anife vzdělávat. Přesto mi ale Anička slíbila, že mi nějaké to koupáníčko vymyslí... Zavítaly jsme tedy do Kartága- moře nikde.... do ruin starobylých lázní- vířivka nikde... do modrobílého městečka, kde se točil film Angelika a Sultán - bazén ani Žofre nikde. No jen jestli mě ta Anife netahala za nos. Jí se to říká, ona je od přírody opálená a chytrá a já ani jedno :((

Den třetí

Blízko městečka Sousse, kde jsme bydlely je nádherná Zoo a delfinárium. Takže hurá tam! Jako panáčkující lachtan dobrý, delfíny zbožnuju, ale nemůžu zapomenout na ty malé mrchy! Vyzkoušely jsme místní atrakci- vysoká akvárka, nad která si sednete, ponoříte do nich nohy a malé pijavičné rybičky se vám snaží rozkousat nohu! Jak by řekl Werich: "a pedikérky nebudou mít co žrát..." Každopádně mám druhou noční můru, první jsou pavouci a druhá ty malé pijavičné čubky....Naštěstí večer se stal pro mě neuvěřitelným zážitkem. S Anife jsme se konečně vydaly na pláž... No a tam pobíhaly koně! Jurášek a Šemík a Železník! Neváhaly jsme a projely se na nich! Přímo na pláží! Ja seděla samozřejmě v duchu na Juráškovi a místo Anife vedle mě klusal Pavlík Travníčků.... Promiň Ani...

Den čtvrtý

Opět se mě dneska Anife rozhodla vzdělávat... Vyrazily jsme do obrovského asi 2 tis let starého kolosea... Anička si uprostřed amfiteatru vystřihla českou národní píseň "ach synku synku" a ja jen zírala s otevřenou pusou...fascinujcí zážitek, ve mně vyvolával rozporuplné pocity… ale co, svět takové lidi potřebuje takže slovy Jara Slávika: "Trikrát áno!"

Den pátý

Opět žádná pláž! Ale o to větší paradox! Já bezvěrec a Anife muslimka jdeme do židovské synagogy! Každopádně nějaký rituál jsme dodržely a ač nerady jsme se zahalily do bezforemných hábitů a vyrazily na obhlídku... Nejvíce nás zaujal hebrejský kalendář. Jako jelita jsme na něj hleděly a snažily ho se rozluštit. Nerozluštily, ale já byla potěšena, že i v Anife se skrývá kus blondýny...Na závěr dne jsme se dočkaly tradičního berberského jídla!!!! Spousta zeleniny, řízečky, kuskus, ovoce, tradiční placky, famózní... No ale berberské obydlí je jako šoková terapie pro všechny arachnofobiky! Takže po důkladné kontrole stolu a země jsem usoudila , že místo tradiční berberské večeře tohle pojmu jako "BERBER DRIVE THRU"!!!!

Co dalšího viděly Ženy na cestách v Tunisku, se dozvíte ZDE

Den šestý

Dneska budíček v 6 a vyrážíme na šílenou rallye jeepem do pouště!! Ono se řekne jeepem do pouště, ale když vyfasujete šíleného Tuarega, jehož největší vášní je zvedat kufr evropským turistkám, tak máte o zábavu postaráno. Anife se pořád modlila k panu Allahovi at prežije a já jsem se uchýlila pánubohu ať ta turkyně vedle přestane ječet!!!! Odměnou za prasklý bubínek mi však byla koupel v nádherné oáze... A ani mi nevadilo, že nemám plavky...

Den sedmý

Konečně den pro mě! Pláž, koktejly, bazén, aqua aerobic a také jsem zjistila, že na hotelu máme luxusní spa, takže dneska mi budou místní tunisané rozmasírovávat všechny bloky, které mi ta šílená turkyně způsobila! )))))

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.