Fachmani rekonstruují celý dům. V novém pořadu na Primě

Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku? Kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc? To prozradí nový pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem jim bude Josef Beneš.

Na obrazovkách čeká diváky celkem 28 dílů. Každý z nich sestává z několika reportáží, shrnujících ty nejdůležitější etapy stavby. Během rekonstrukce se diváci seznámí se základními technologiemi a stavebními postupy a nahlédnou do tajů relevantních profesí. Dozvědí se, co všechno je třeba promyslet a připravit ještě před započetím samotných prací, jaké nástrahy na ně čekají a proč je důležitý pečlivý výběr odborníků. Jedno z důležitých témat bude zajištění financování pořízení a rekonstrukce staveb. Součástí projektu bude i digitální stavební deník a diváci si budou moci „kontrolovat“ on-line postup stavebních prací na stránce fachmani.cz. Současně pak bude aktuální stav rekonstrukce podrobněji popisovat série reportáží na primadoma.tv.

Premiérové Fachmany sledujte v úterý 29. září ve 22.50 na Primě.

Fachman Karel vidí za roh

Pořadem budou provázet Pepa Libický, známý z pořadů Libovky Pepy Libického, a oblíbený komik Karel Hynek.

„Bude to jízda. Ukážeme divákům průběh celé rekonstrukce rodinného domku z 80. let. Od koupě až po výsledek. Divák tak uvidí vše okolo stavby – povolení, projekt, stavební práce atd. Navíc mu ukážeme i nedostatky a co vše se může při rekonstrukci přihodit. Máme k tomu rubriku pořadu Karlozor, kde Karel vidí i za roh," slibuje Pepa Libický.

Fachman Pepa jako dozor investora

Zatímco Pepa Libický se zkušenostmi ve stavebním oboru zaujme roli filmového i reálného dozoru investora stavby, Karel Hynek, coby stavební laik, se bude při procesu rekonstrukce snažit zorientovat stejně jako široká veřejnost. Diváky tak bude provázet situacemi či problémy, které s největší pravděpodobností potkají při rekonstrukci i je. Odborným garantem celého projektu rekonstrukce pak bude Josef Beneš.

„Fachmani jsou vlastně návodem, jak se krok za krokem pustit do renovace staršího domku. Našim divákům tak poskytnou vhled do celého procesu i rady, jak si vybrat správnou firmu nebo co neopominout vyřídit na úřadech. Zároveň ale do celé rekonstrukce vnesou nadhled a humor, které jsou Pepovi a Karlovi vlastní,“ říká o novém pořadu Lucia Kršáková, výrobní ředitelka FTV Prima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.