Film: Obhájce nejde přes mrtvoly

Pohledný Matthew McConaughey vrátí na obrazovku starý dobrý thriller ze soudního prostředí. Na duchaplný příběh se těšte v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Znáte ten pocit, když si říkáte dobrý, dobrý, skvělý, paráda - to je divný, něco tady smrtí, totální průšvih. Z kšeftu vašeho života se polehounku vyklube naprostá katastrofa. Když to má člověk prožít na vlastní kůži, vezme mu to dobré dva roky života. Možná přidá pár šedivých vlasů a žaludeční vředy. Přeneseno na filmové plátno to slibuje napínavý příběh, který člověka pohltí a po silném zážitku vyplivne o dvě hodiny později. Snímek Obhájce je thriller z právního prostředí, který se obejde bez hektolitrů krve a přesto je to napínavé drama.

Výkřik

Co vás bude bavit

Napětí a postupné odhalování pravdy Chytré vtipné dialogyMatthew McConaughey je prostě pěkný chlap

Mladý právník Mickey Haller – ztvárnil ho Matthew McConaughey – obhajuje samé lůzry, lidi kteří mají hluboko do kapsy. I proto má kancelář na zadní sedačce svého vozu značky Lincoln. Odsud název filmu v angličtině The Lincoln Lawyer. V tom se objeví případ, který slibuje tučný výdělek. Víc neprozradíme, jen to, že to bude svižná jízda, plná chytrých dialogů a vtipných scén. Obhájce je tip oblíbených dramat ze soudní síně, které se točily hlavně v devadesátých letech a na počátku tisíciletí (například Čas zabíjet). Dnes už slovní přestřelky právníků a poroty nezapadají do filmového mainstreamu, o to více je film z roku 2011 osvěžující. Pokud máte rádi napínavé příběhy, které se obejdou bez brutálního násilí, pak je to film přesně pro vás.

Více o filmových novinkách naleznete ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.