Seriály a filmy

9. října 2017 10:40

Gabriela Gabrielová

Film online: Nejzábavnější česká komedie posledních let Bezva ženská na krku

V českém filmu Bezva ženská na krku je použito klasické schéma romantické komedie, kdy do vesnického prostředí přijede někdo z města. A pomalu se sžívá s podivínstvím a jinakostí lidí na vesnici. Když navíc ubytujete městskou blondýnku v zaneřáděném domku, kde bydlí paličatý hrobař, je o zábavu postaráno! Přehrajte si nyní celý film online ve Videopůjčovně.

Eliška (Petra Hřebíčková, kterou znáte například ze seriálu Svatby v Benátkách) sice vystudovala vysokou školu, ale nikdy nepracovala a naplno se věnovala opečovávání zaneprázdněného a velmi bohatého manžela Pavla (Jiří Langmajer). Také z ní se stala půvabná, ale tak trochu přepěstěná panička. Děti manžel nechtěl. Jednoho dne však vyplyne na povrch pro Elišku dost nepříjemná nová skutečnost. Její muž čeká dítě s jinou, a tak ji velmi korektně požádá o rozvod.

A jak udělat tlustou čáru za něčím bolestným? Začít jinak a úplně jinde. Eliška tedy opráší diplom a stěhuje se do malé vesničky, kde potřebují učitelku do jednotřídky. Má to být i s obecním bytem a do nového místa působení veze Elišku dokonce místní starosta (Miroslav Táborský). Jenže se ukáže, že slibovaný byt není volný. A tak starosta nastěhuje novou učitelku do sice malebného domečku, který ovšem leží u hřbitova a částečně jej obývá místní nerudný hrobník Božíček (Ondřej Vetchý). Ten nemůže ženské ani cítit a Elišce její nový život rozhodně usnadňovat nehodlá. Zpočátku se k ní chová obhrouble, ale jak už to v romantických komediích bývá, krásná a sympatická blondýnka svým úsměvem obměkčí i svalnatého mrzouta, jakým je Božíček. K jejich sblížení přispívají i bodří a zábavní místní obyvatelé a venkovské scenérie zalité sluncem.

Jenomže jednou se na vesnici z ničeho nic objeví Pavel, který chce získat Elišku zpátky. Jak se kráska rozhodne? Pro nový domov na vesnici, nebo pro luxus města? Vybere si Božíčka, nebo Pavla? Nebo to dopadne ještě jinak?

+ Plusy

 • Krásná atmosférická kamera! Jo, kdyby to takhle na venkově vypadalo všude
 • Úžasná chemie mezi Ondřejem Vetchým a Petrou Hřebíčkovou
 • Tradiční tým, který romantické komedie prostě umí!
 • Humor!
 • Typický „feel good“ filmeček!

- Mínusy

 • Předvídatelný děj
 • Scénář filmu jakoby napsaný podle šablony na romantické filmy
 • Příliš velká idealizace venkova. Hra na prosluněnou Provence

7 krát o tvůrcích

 1. Film je režisérský debut Tomáše Hoffmana, který je jako producent podepsán pod mnoha filmy Jana Hřebejka (Nevinnost, Kawasakiho růže, Nestyda). Druhým tvůrcem, s nímž Tomáš Hoffman často spolupracuje, je právě mistr komedií Jiří Vejdělek (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny).
 2. Jiří Vejdělek se na Bezva ženské na krku podílel jen jako spoluautor scénáře.
 3. Pavla Tomicová a Ondřej Malý, kteří hrají ve filmu vesnické manžele Štětkovi, jsou manželé i ve skutečném životě.
 4. Herec Václav Kopta, který se kdysi proslavil teenagerskou rolí v zimní komedii Sněženky a machři, v poslední době zažívá velký pracovní boom. V českých filmech a televizních seriálech se v roli bodrého muže okolo padesátky objevuje poměrně často.
 5. V „Bezva ženské“ hraje Kopta řidiče autobusu. Ve skutečném životě je řízení autobusu hercovou velkou vášní. Dokonce si udělal na autobus řidičák.
 6. Petra Hřebíčková, která hraje hlavní roli Elišky, před natáčením otěhotněla. Tvůrci si na ni ale počkali, proto se celé natáčení posunulo až po hereččině porodu.
 7. Tereza Kostková a Jenovéfa Boková hrají lesbický pár lékařku a sestru, které touží po dítěti. Jenovéfa si zahrála opravdu výraznou roli ve filmu Hořící keř polské režisérky Agnieszky Hollandové. Je mladší sestrou herečky Kristýny Bokové, bývalé ženy herce Pavla Lišky.

Režie: Tomáš Hoffman Scénář: Jiří Vejdělek, Tomáš Hoffman, Martin Horský Kamera: Jan Drnek Hrají: Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Václav Postránecký, Matouš Ruml, Kristína Svarinská, Ondřej Malý Rok uvedení: 2016

Ještě více romantiky si můžete užít online. Přehrajte si celý oblíbený seriál Svatby v Benátkách s Petrou Hřebíčkovou v hlavní roli online na iPrima.cz:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.