Seriály a filmy

19. ledna 2016 13:20

Gabriela Gabrielová

G.I.Joe 2: Odveta v podání osvědčené akčí gardy

Vedle čerstvé generace hollywoodských hezounů reprezentovaných Channingem Tatumem z jedničky si v pokračování „dží-aj-džou“ dvojky budete moci vychutnat i ostřílená herecká esa jako Bruce Willise či Dwayna „Skálu“ Johnse. Dívejte se v sobotu ve 20.15 na Primě.

Duke (Channing Tatum) se stává šéfem týmu elitních vojáků G.I.Joe, bohužel však ne na dlouho. Jeho úhlavní nepřítel Zartan se pomocí lsti dostane do Oválné pracovny Bílého domu, kde v přestrojení za prezidenta Spojených států označí G.I.Joe za vlastizrádce pašující nukleární hlavice z Pakistánu a nařídí jejich okamžitou likvidaci. Zatímco skoro celý tým G.I.Joe vojáků je zdecimován, na živu zůstává posledních pár hrdinů – Roadblock (Dwayn „Rock“ Johns), Snake Eyes, Flint a Lady Jaye. Po té, co jsou svědky toho, jak si šéf zločinecké organizace s prstem na spoušti nevídané zbraně hromadného ničení podmaňuje celý svět, rozhodnout se pro zoufalý plán s označením Druhá americká revoluce. Jeho klíčovou součástí je angažování vůbec prvního velitele G.I.Joe, generála Josepha Coltona (Bruce Willis), který už pár podobných krizí prožil. Bude to však na znovunastvení celosvětového míru a pořádku stačit? Jak asi tušíte, bude, ale o to tu jde až v druhé řadě.

Příběh, jak jste již zřejmě postřehli, je docela banální, opírá se ovšem o pár pilířů, díky nimž si fandy zejména akčních snímků dokáže naklonit na svoji stranu. Jednak jsou to vizuálně atraktivní akční scény, ve kterých mladičký režisér Chu nezapře své taneční kořeny (kromě řady hudebních filmů se podepsal například pod Let´s Dance 2), dále pár efektních neokoukaných nápadů (jako například věšení lidí na digitální provazy tisíce metrů nad digitálními propastmi, i když tohle lítání na lanech ve Skalistých skalách má opravdovou hloubku, či spíš výšku ve 3D verzi).

Nesmíme zapomenout ani na typický suchý humor vlastní většině akčních hrdinů („Jsi v pořádku?“ ptá se jedna z přeživších G.I.Joe agentek po přestřelce Bruce Willise. „Ne, mám vysoký cholesterol,“ dostane se jí odpovědi.)

Celkově to prostě má ten správný G.I.Joeovský drajf, jaký mají klučičí hry s vojáčky, a o to tu jde především.

Věděli jste, že...

  • Film byl původně připraven k uvedení do kin v létě roku 2012. Studio se ale rozhodlo překlopit ho do 3D a zvýšit zájem o něj na mezinárodních trzích. A jejich plán vyšel. Po premiéře v březnu roku 2013 vyvolal snímek smíšené reakce v USA, ale celosvětově přinesl svým tvůrcům výdělek ve výši úctyhodných 375 milionů dolarů.
  • Promítání snímku v Pákistánu bylo zakázáno z důvodu nelichotivého světla, který na zemi podle tamních cenzorů film vrhá.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.