Hokejová Smečka má premiéru v televizi! Film zdobí legendární Dominátor

Smečka - upoutávka

Dynamicky natočený příběh pro mladé i jejich rodiče. To je Smečka, nový český film, který se kvůli covidu ohřál po premiéře ohřál plátně kin pouhé čtyři dny. V mezidobí úspěšně putoval po světových filmových festivalech, po lockdownu sklidil větší úspěch u našich diváků a teď si ho konečně můžeme užít v televizní premiéře na Primě.

Celovečerní hraný debut Tomáše Polenského se točí kolem hokeje a jednoho fiktivního klubu, kde „právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony."

Hlavním hrdinou Smečky je šestnáctiletý David (Tomáš Dalecký), který má krásnou přítelkyni, rodiče ho podporují ve všem, do čeho se pustí, a vytvářejí mu patřičné finanční zázemí. Právě se přestěhoval, má nastoupit do nového hokejového týmu Vlků a zabojovat o místo brankářské jedničky. Jenže nováček v pevně semknutém kolektivu, to bohužel nevěstí nic dobrého. Mohou za to Davidovy dlouhé vlasy, kvůli kterým se ihned stane terčem posměchu? Nebo fakt, že Davidův hlavní rival, brankář Miky, je trenérův syn? Sám režisér Polenský má s podobnými situacemi bohaté zkušenosti. Šestnáct let se totiž jako aktivní hráč v hokejovém prostředí pohyboval a vedle oslav výher i smutku z proher, okusil i šikanu.

Boj nováčka o místo v týmu

Spirála šikany a vzájemných bojů se pěkně roztočí i v Polenského filmu. Pro většinu hráčů je to zpočátku asi jenom zábava, ale kapitán Jerry tlak neustále stupňuje. Někteří s tím možná nesouhlasí, ale nikdo nic neudělá. A šikana se z kabiny následně přesune i na internet.

Čtěte také: Kyberšikana je takřka nejrozšířenější zločin současnosti

David nezvládá školu, jeho krásná holka se s ním rozejde. Snahy rodičů mu pomoci všechno naopak ještě zhoršují. Podaří se Davidovi vybojovat své místo v týmu, ve škole, v životě, a Vlky porazit? Na to se podívejte v neděli 8. května ve 20:15 na Primě.

Herci i legendy ve filmu Smečka

Film Smečka vznikl v koprodukci ČR, SR a Lotyšska. Objeví se v něm Tomáš Dalecký (David), Tomáš Mrvík (Miky), Anastasia Chocholatá (Karol), Denisa Biskupová (Leny), ale také herecké hvězdy. Do role otce byl obsazen Jiří Vyorálek, kterého si diváci Primy oblíbili například jako forenzního experta v seriálu Polda. Dále zde hraje Vlastina Svátková (matka), Václav Vašák (trenér), nebo seriálový detektiv Beran z krimi V.I.P. Vraždy, Patrik Děrgel (asistent trenéra). V roli vtipálka Boba září neherec, skutečný hokejista hrající za Berany Zlín, Michal Dluhoš. Bývalého hráče NHL a sportovního komentátora Martina Hostáka uvidíme coby manažera týmu Vlků a v menší roli diváci jistě poznají i brankářskou legendu Dominika Haška.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.