Hvězda seriálu Doktorka z Dixie byla závislá na heroinu během kariéry topmodelky

Devadesátá léta byla divoká, o tom by mohla leccos povyprávět i herečka a bývalá topmodelka Jaime King. Ta přišla jako patnáctiletá do velkého světa modelingu, kokain s heroinem se staly na jednu dobu jejími nejbližšími kolegy v opuštěném světě plném pozlátka. Dnes ji můžete znát jako ambiciózní Lemon Breeland ze seriálu Doktorka z Dixie, který vysíláme každý den po 15. hodině.

Každý den po 15. hodině odpoledne můžete na Prima LOVE sledovat roztomilý americký seriál Doktorka z Dixie. Lékařka Zoe se stěhuje do maloměsta Bluebell, aby se naučila komunikovat s lidmi a být empatická. Naráží na obdivuhodné obyvatele městečka a také na minulost, která je s ní proťata tak, že o tom nikdy netušila. Pozná Zoe Sama sebe?

Heroin a modeling

Herečka Jaime King je v seriálu Doktorka z Dixie naprosto nepřehlédnutelná díky retro image, kterou si Lemon Breeland pěstuje společně s perfekcionalismem a touhou ovládat. Rivalka seriálové Zoe se nestačí divit, jak příchod nové lékařky ovlivní celé město a její partnerský vztah.

Úplně jiný život měla i představitelka Lemon ještě před dvaceti lety, kdy na kariéru herečky snad ani nepomýšlela. Jaime King se totiž stala úspěšnou modelkou na začátku devadesátých let už ve čtrnácti letech.

V patnácti letech přijela z Omahy do mekky módy, New Yorku. Město, které nikdy nespí s jedním člověkem dvakrát po sobě, na patnáctileté dívce udělalo tolik šrámů, že v roce 1997 skončila v léčebně pro drogově závislé. To bylo období, kdy fotila pro časopisy, jako je Vogue, Harper´s Bazaar, nebo chodila přehlídky pro Chanel a Dior a uváděla MTV pořad "House of Style".

Heroine chic a žití na hraně

Její rachitické tělo společně s nástupem ikony Kate Moss přineslo módní vlnu tzv. heroine chic. V půlce devadesátých let jste tak na mole mohli vidět manekýnky, jejichž vzhled rozhodně nepůsobil zdravě. Dívky z časopisů připomínaly osoby, které se s heroinem poznaly osobně.

"Když celý život žijete ve státě Omaha a najednou se ocitáte v New Yorku, zjistíte, že o světě nic nevíte. A tak jsem začala pařit. Došlo to tak daleko, že vedení modelingové agentury bylo připraveno mě poslat domů. V té době jsem totiž kvůli vlastní nezodpovědnosti nestíhala letadla a pokazila většinu práce, kterou jsem jako modelka dostala," vzpomíná Jamie King.

Dnes je několikanásobnou matkou, manželkou a nejlepší kamarádkou zpěvačky Lany Del Rey a Taylor Swift.

Sledujte Doktorku z Dixie každý den na Prima LOVE po 15. hodině.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.