Jak cvičit na dovolené? Snadno a zábavně

Dovolená není synonymem pro lenošení a vaše tréninkové tempo se při ní nemusí zastavit. Pokud máte chuť cvičit, příležitostí se najde spousta. Pokračovat můžete ve svých zavedených činnostech a také vyzkoušet něco úplně nového. Přečtěte si, jaký pohyb se na letní dovolené nabízí.

Zaslechli jste něco o tom, že na dovolené se má odpočívat a pro cvičení tam není místo? Tak to je omyl. Týden nebo dva nečinnosti se může projevit na vaší těžce dosažené fyzičce, a to by byla přece škoda, nebo ne? Navíc pohyb je radost a té není při dovolené nikdy dost. Tak proč se o sport zbytečně ochuzovat?

Letěli jste za mořem? Tak si ho pořádně užijte

Ať už jde o Řecko, Španělsko, Egypt nebo Chorvatsko, dovolená u moře znamená plavání a šnorchlování. Tady máte aktivitu jasnou. Je přitom příjemná a nejšetrnější k lidskému tělu. Co na tom, že chvíle ve vodě proložíte relaxem na pláži? Střídání aktivity a odpočinku je přirozená a prospěšná věc. Pokud je pro vás plavání trochu nuda, zkuste surfování nebo paddle boarding. Věřte, že při nich dáte zabrat všem svalům v těle.

Přímo za nosem. Choďte, běhejte, šlápněte do pedálů…

Dovolená je také o objevování nových míst, a to bez pohybu přece nejde. Za památkami, kulturou a přírodními krásami se musíte nějak dostat. Auto je sice jednoduchá odpověď, ale jde to i jinak! Nasedněte do sedla cyklistického kola, obujte turistické nebo běžecké boty. Stačí určit cíl a nejvhodnější pohyb se snadno najde. Možná vám přijde turistika jako lehká činnost, ale takový výšlap do prudkého kopce je pořádný kardio trénink.

Sdílený endorfin i adrenalin

Cestování je také skvělá příležitost zkusit něco nového a poznávat lidi jiných kultur, a to se se sportem krásně snoubí. V každém letovisku najdete hned několik možností aktivit, které jste ještě nevyzkoušeli. Chtěli jste někdy zažít jízdu na vodním skútru, lezení po skále, kajak nebo třeba windsurfing? Dopřejte si svůj vysněný zážitek právě na dovolené.

Rádi poznáváte nové lidi? Při sportování k tomu máte skvělou příležitost. Skupinové hry jako beach volejbal, tenis, ping-pong a mnoho dalších jsou jednoduchou cestou k seznámení. A jestli si budete rozumět? Vášeň k pohybu je to, co vás spojí. Navíc sdílená radost je dvojitá radost. Prožijte ji s novými přáteli a svými blízkými při společné aktivitě.

Vezměte si své oblíbence s sebou

Nikdo neříká, že se nutně musíte rozloučit s tím, na co jste zvyklí při tréninku doma. Řadu cvičebních pomůcek si můžete zabalit klidně s sebou. Do kufru se vám jistě vejde guma, švihadlo nebo nafukovací míč. Přibalit si lze také podložku, kterou případně využijete i na pláži při opalování. A co víc? Rozloučit se nemusíte ani s trenérem, protože on-line lekce jde provozovat odkudkoliv.

Víte, že mnoho hotelů má vlastní fitness zónu? Najdete v ní své známé stroje a náčiní, zabalit si tak nemusíte vůbec nic. Ve vyhledávači dovolené Skrz.cz si takové hotely můžete vyfiltrovat při hledání.

Jak vidíte, dovolenou si každý dokáže přizpůsobit podle svého. Pokud je vám nicnedělání proti srsti a pohyb potřebujete, dopřejte si ho. Způsob se jistě najde. Kromě výše zmíněného je plno dalších možností, jak tělo protáhnout. Hlavně si dovolenou užijte tak, jak vám to vyhovuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.