Seriály a filmy

19. července 2013 11:38

Markéta Zídková

Jak natočit ve filmu sex? Autentické milostné scény ve snímku Pomsta

Jak krutě se trestá nevěra? Jak bezbranní jsme vůči nástrahám lásky a touhy? To naznačí romantické kriminální drama Pomsta. Klasický souboj dvou mužů, kteří se střetnou kvůli jedné ženě, vynikajícím způsobem rozehrávají mužný Kevin Costner, stárnoucí Anthony Quinn a nádherná Madeleine Stowe.

Pro Jaye Cochrana – hraje ho Kevin Costner – to měl být výlet a relax. Po dvanácti letech odešel z aktivní služby u námořního letectva, když dostal pozvání na mexickou haciendu bohatého přítele Tiburona Mendeze – hraje ho Anthony Quinn.

Proč nepřijmout pozvání, odpočinout si a srovnat si věci v hlavě?

Mendez je v Mexiku mocným mafiánským bossem, který má krásnou ženu Miryeu – hraje ji Madeleine Stowe.

Hned po příjezdu dojde Cochranovi, že si manželé příliš nerozumějí. Miryea žije vedle svého starého manžela jako ve vězení. Ona touží po dítěti, on už žádné děti nechce. Kráska se do Jaye téměř okamžitě zamiluje. On se vzplanutí brání, ale podlehne také.

Tragický trojúhelník lásky ve filmu Pomsta si pusťte v neděli večer ve 22.30 na Prima family!

Jenže vášnivá láska, která mezi nimi vznikla, se prostě nedá skrýt. A Tiburon Mendez dobře ví, že se něco děje. Ponechá oba milence ve slepém domnění, že se jim vztah daří utajit. Ale přitom chystá pro nevěrnou manželku a přítele, který zradil, krutou odplatu. Nechá bývalý elitní pilot Jay drsné násilí ze strany mafiána a jeho lidí bez pomsty?

Pomstu natočil v roce 1990 britský režisér Tony Scott, bratr slavného režiséra Ridleyho Scotta. Vždycky ho měli raději diváci než kritici. Na kontě má takové pecky jako Top Gun, Policajt z Beverly Hills 2, Bouřlivé dny, Poslední skaut, Krvavý příliv nebo špionážní filmy Spy Game či Nepřítel státu. A když před rokem ukončil bez známého důvodu svůj život skokem z mostu Vincent Thomas Bridge v Los Angeles, vzdávaly mu hold takové herecké hvězdy jako například Tom Cruise, Val Kilmer, Eddie Murphy, Denzel Washington, Gene Hackman či Keira Knightley.

* Sex v Pomstě

Režisér Tony Scott zvolil netradiční způsob natáčení žhavých sexuálních scén mezi Kevinem Costnerem a Madeleine Stowe. Nedělal jim žádnou choreografii, nic se předem nezkoušelo, vše bylo improvizované. Scott nastavil tři kamery a dal hercům volnost k vyjádření milostné romance. Když pak Kevin Costner některé záběry viděl, měl režisérovi říct: „Teda chlape, my jsme se do toho ale pořádně opřeli, co?

* Scénář jako horké zboží

V roce 1979 napsal Jim Harrison (mj. autor předlohy pro film Legenda o vášni) novelu Pomsta a vydal ji v časopisu Esquire. Všichni v Hollywoodu okamžitě začali větřit, že jde o vynikající námět pro film. Během let na něm pracovala řada režisérů, kteří pro svůj záměr natočit Pomstu hledali peníze a hlavní představitele. Jeden z prvních návrhů scénáře byl psán na tělo pro Jacka Nicholsona v roli Mendeze.

* Láska i nenávist

Na film Pomsta existují jak ze strany diváků, tak kritiků velmi rozporuplné reakce. Některým se pomalu budované tempo filmu nezamlouvá. Jiní snímek včetně úžasných herecký výkonů a nádherných záběrů pláží a žhavého Mexika vynášejí do nebes. Velkým fanouškem Pomsty je také kontroverzní režisér Quentin Tarantino.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.