Jak začínala jedna z největších hvězd akčního filmu 90. let? Bez peněz a znalosti jazyka

Jean-Claude Van Damme patří spolu se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem k největším hvězdám akčních filmů 80. a 90. let. Tohoto slavného akčňáka si můžete vychutnat v neděli 19. dubna ve 22.20 na Primě v komedii Nikdo nepřežije.

I začátky nejslavnějších světových superstar nemusí být lehké. Jean-Claude Van Damme je jasným důkazem toho, že stát se hollywoodskou hvězdou se dá i bez známostí a bez peněz. Když se jednoho dne rozhodl z Belgie natrvalo odcestovat do Ameriky, neuměl ani slovo anglicky. Navíc přicestoval s necelým tisícem dolarů. Začal se živit příležitostnými pracemi a přespával v autě.

Po dlouhé a neúspěšné cestě v hledání kohokoliv, kdo by ho do filmu obsadil jako kaskadéra, se pro Jeana jako anděl zjevil Chuck Norris, který ho využij jako komparz do filmu Missing in action. Od té doby se navázala osmiměsíční spolupráce.

Menahema Golana, šéfa filmové společnosti Cannon, později Van Damme přesvědčil, že se mu díky svým zkušenostem z bojových sportů bude hodit do filmu Krvavý sport. Díky tomuto a dalším filmům společnosti Cannon, se Van Damme zapsal mezi největší akční hvězdy minulého století.

Jean-Claude Van Damme se vám ukáže v neděli 19. dubna ve 22.20 v komedii Nikdo nepřežije.

Jean-Claude Van Damme a jeho 6 životních zajímavostí

  1. Má 3 děti – jednu dceru a dva syny
  2. Pracoval jako taxikář i jako vyhazovač v klubu Chucka Norrise
  3. Vlastnil dvě produkční společnosti
  4. Miluje hudebního skladatele Beethovena
  5. Anglicky se naučil díky sledování seriálu Flintstoneovi
  6. Pár let se věnoval klasickému baletu
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.