Seriály a filmy

11. července 2018 14:00

Jana Mrákotová

James Bond opět zachraňuje svět

James Bond se tentokrát ocitne ve světě sedmé velmoci – v médiích. Musí zabránit mediálnímu magnátovi rozpoutat válku mezi Čínou a Velkou Británií. Úkol nelehký, ale pro nejslavnějšího filmového agenta s povolením zabíjet ne nemožný.

Film začíná v Jihočínském moři, kde je potopená fregata, ze které jsou uloupené rakety. Britská vláda podezřívá z útoku čínské letectvo, ale ve skutečnosti byla HMS Devonshire potopena vrtným torpédem, které vystřelila radarem nezachytitelná loď mediálního magnáta Eliota Carvera, který se snaží rozpoutat válku mezi Čínou a Velkou Británií. Jeho cílem je získat mediální licence v Číně a dovršit budování svého mediálního impéria. Na scénu tak musí nastoupit James Bond (Pierce Brosnan), který pro záchranu světa neváhá využít svoji bývalou milenku Paris (Teri Hatcher), která je provdaná právě za Eliota Carvera. Bondovi je i tentokrát po boku krásná bondgirl. Tentokrát se jedná o čínskou špionku Wai Lin (Michelle Yeoh).

Podívejte se na upoutávku

"Milostné scény mám rád"

Do role Jamese Bonda, agenta 007, byl po úspěchu předchozí bondovky Zlaté oko, opět obsazen herec s irskými kořeny Pierce Brosnan. Ten oblíbeného agenta na filmových plátnech ztvárnil celkem čtyřikrát. „Je dobrý nápad zakomponovat trochu z Bonda do všech vašich jednání,“ netají se sympatiemi ke svému hrdinovi oblíbený herec. K Bondovi patří neodmyslitelně krásné ženy. „Vím, že většina herců říká něco jiného, ale já mám rád milostné scény,“ říká Pierce Brosnan. Ve filmu Zítřek nikdy neumírá se vůbec poprvé představí jako bondgirl Asiatka – populární představitelka akčních hrdinek Michelle Yeoh. Bondovu bývalou milenku hraje krásná Teri Hatcher, kterou diváci znají z kultovního seriálu Zoufalé manželky.

Zítřek nikdy neumírá

(Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller, Velká Británie / USA, 1997)

Režie: Roger Spottiswoode

Scénář: Bruce Feirstein

Kamera: Robert Elswit

Hudba: David Arnold

Hrají:

Pierce Brosnan, Jonathan Pryce, Michelle Yeoh, Teri Hatcher, Ricky Jay, Götz Otto, Joe Don Baker, Vincent Schiavelli, Judi Dench a další.

Zítřek nikdy neumírá na Primě v pátek 13. 7. ve 20.20

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.