Johnny Lee Miller strávil natáčení Trainspottingu stylově. S hlavou v záchodu!

Představitel seriálového Sherlocka Holmese patří také k nejslavnějším filmovým feťákům na světě. Johnny Lee Miller si po dvaceti letech na jaře 2016 připomněl roli Sick Boye v Trainspottingu 2. Přiznal, že začátky natáčení rozhodně nepatřily k nejpříjemnějším!

Minulý týden světlo světa spatřilo pokračování jednoho z filmových fenoménů devadesátých let – Trainspotting 2. Režisér Danny Boyle se rozhodl po dvaceti letech podívat znovu na příběhy několika neobyčejně šílených feťáků ze skotského Edinburghu. Svět díky tomuto filmu poznal kouzlo ryšavého herce Ewana McGregora a právě představitele Sick Boye Johnny Lee Millera.

"Byl to rychlý proces, kdy nám Danny Boyle poslal scénář s poznámkou, že teprve teď už máme v očích všichni určité zkušenosti, o kterých můžeme vyprávět v pokračování Trainspottingu. Scénář se mi líbil a slyšel jsem, že ostatním kolegům také, nebylo proč se rozmýšlet," říká Johnny Lee Miller, kterého celá Amerika momentálně sleduje jako moderního Sherlocka Holmese. Ten shodou okolností k drogám nemá také daleko – stejně jako Sick Boy. Právě kvůli této slabosti je anglickému Sherlockovi v New Yorku přidělena dr. Watsonová, kterou ztvárňuje Lucy Liu. Neúprosná doktorka ho má hlídat, aby nebral drogy, ale mezitím se z nich stanou parťáci při vyšetřování kriminálních zločinů.

S hlavou v nejodpornějším záchodě světa

Během několik dní trvajících promo rozhovorů v rámci propagace nového filmu se Johnny Lee Miller nechal slyšet, že návrat do Skotska a do role Sick Boye pro něj byl více než stylový. První natáčecí dny totiž strávil s virózou vysloveně u záchodové mísy. "Doufám, že si o mně ve štábu nemysleli, že jsem se jen velice dobře připravoval na svou roli," smál se herec.

Johnny tak vtipně odkázal na jednu z nejslavnějších scén Trainspottingu, kdy hrdina Renton (Ewan McGregor) prolézá během svého drogového ataku tím nejodpornějším záchodem v Edinburghu a dost možná na celém světě.

Johnny Lee Miller také na Instagram postoval během proma v Americe několik fotek z rozhovorů, kde se pochvalně zmiňuje o svém hereckém kolegovi Ewanovi McGregorovi. Podle jeho o něco slavnějšího kolegy jsou naštestí pocity oboustranné. "Strašně jsem se těšil na Johnnyho," přiznal Ewan McGregor v rozhovoru pro britský list The Guardian.

Co uvidíte ve středu s Sherlockem Holmesem?

Ve středu můžete stále sledovat premiérové díly ve 20.15 na Prima LOVE. Sherlock a Joan vyšetřují vraždu mladé ženy, jejíž fotka ze školy se stala uměleckým dílem a je zároveň důkazním předmětem staré vraždy…

Sledujte na Prima LOVE každou středu ve 20.15 Sherlock Holmes: Jak prosté!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.