Seriály a filmy

13. června 2019 22:00

Perfect days: Když je ženě 40+ a zatouží po miminku, je schopná všeho

Ve slavné romantické komedii Alice Nelis se těšte na exkluzivní herecké výkony, šarmantní humor a situace ze života. Perfect Days si pusťte v nedělním Prima kině ve 20.15 na Primě!

Česká režisérka Alice Nellis se proslavila vtipnými a přesnými sondami do mezilidských vztahů a hlavně do ženských duší. Diváky o tom přesvědčila ve filmech Ene Bene (2000), Výlet (2002), Tajnosti (2007) anebo Mamas&Papas (2010).

Ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny (2011) se Alice Nellis vypravila na území romantické komedie. Nutno říci, že to pro ni nebyla až tak neprobádaná půda. Toto téma si již dokonale osahala na divadelních prknech, když stejnojmennou hru skotské spisovatelky Liz Lochhead v její režii sedm let úspěšně uvádělo divadlo Na Zábradlí.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Přitažlivá a superúspěšná Erika (v hlavní roli Ivana Chýlková, kterou můžete sledovat také online v seriálu televize Prima Linka) má snad všechno, o čem může žena snít. Má skvělou kariéru jako špičková kadeřnice, vlastní salon a ještě je hlavní hvězdou úspěšné televizní kadeřnické show. Bydlí v krásném bytě a okolo sebe má i pár dobrých přátel. Oporou jí je švagrová Alice (Zuzana Bydžovská) a svérázná maminka (Zuzana Kronerová). Na druhou stranu od ní odchází manžel (Bohumil Klepl), se kterým žili již dlouho odloučeni. Ale žádný nový „Pan Božský“ na obzoru není. A to je právě problém, neboť Erice začínají neodbytně tikat biologické hodiny.

Erika se vrhne na projekt „miminko“. Přemluví homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol), aby jí daroval sperma. Mezitím ale potká mladičkého barmana Adama (Vojta Kotek) a počáteční flirt přeroste v opravdový zájem. Věkově nevyrovnaný vztah Erika tají, a když to nakonec praskne, je z toho opravdové pozdvižení. Naštěstí se jí mezi tím podařilo otěhotnět. Kdo je tedy tatínek? A jak to s krásnou Erikou bude dál? Mrkněte na to. Slíbit můžeme alespoň částečný happy end!

Romantickou komedii Perfect Days si pusťte v neděli ve 20.15 na Primě!

8 zajímavostí o filmu Perfect days

  1. Od romantické komedie se nečeká, že se bude odehrávat v drsné realitě nějakého zapadákova. Nikdy! V tomto žánru je přece normální, že diváci sledují více či méně zamotaný milostný příběh odehrávající se v dokonalém světě, který tak trochu připomíná stylizované reklamy. Přesto si někteří šťourové stěžují, že reklamní estetika z filmu Perfect days leze až příliš.
  2. Hlavně ženy trochu vyděsí (i když určitě taky pobaví) scény popisující syndrom „začínám být jako moje matka“. Maminku hraje ve filmu Perfect days – I ženy mají své dny slovenská herečka Zuzana Krónerová.
  3. Ve skutečnosti mají mezi sebou herečky jen 11letý věkový rozdíl. V době premiéry filmu bylo Chýlkové 48 let a Kronerové 59 let.
  4. Dovětek v názvu filmu odkazuje možná trochu zbytečně na reklamní slogan „ I muži mají své dny“, který zazněl v reklamně na tvrdý alkohol.
  5. Kdo je fanda nového cirkusu, může se těšit na kousky představení LaPutyka, které se objeví v podkresu filmu.
  6. V záběrech na hrající kapelu při scéně v divadle se na okamžik zahlédnete i populárního Vojtu Dyka, Jakuba Prachaře a Jana Maxiána.
  7. Luxusní apartmá, ve kterém žije filmová postava Erika Oskarová, není skutečný byt. Prostor vznikl čistě pro potřeby natáčení téměř na střeše jedné pražské továrny. A to proto, aby byl z terasy bytu dokonalý výhled.
  8. Vojta Kotek si nechal pro natáčení narůst docela bujnou hřívu, kterou pak jeho postavě ve své show Erika Oskarová zastřihne. Kotkovi to sekne „předtím“ i „potom“, připomíná drsně vyhlížejícího Colina Farrella v mladších letech.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.