Když si tři muži kříží cestu, až zjistí, že Tahle země není pro starý

Když thriller, tak napětí a emoce. A když je navíc dílem bratrů Coenových, tak v něm nechybí i jejich fanoušky opěvovaný osobitý humor. V hlavních rolích se ve vydařeném filmu Tahle země není pro starý utkají na život a na smrt Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Woody Harrelson a Josh Brolin.

Západní Texas je v červnu 1980 pustinou a Ed Tom Bell (Tomy Lee Jones) běduje nad zvyšujícím se násilím v oblasti, kde dělá šerifa stejně jako předtím jeho otec.

Bývalý veterám vietnamské války Llewelyn Moss (Josh Brolin) narazí během lovu na místo, kde se zvrtla předávka drog: několik mrtvých mužů a psů, Mexičan žebrající o vodu a dva miliony dolarů v aktovce. Llewelyn vezme aktovku do svého karavanu a tu noc se s vodou vrátí za umírajícím mužem. Cestou ho však začnou stíhat dva muži v automobilu a on ztratí svůj vůz. Když dorazí zpět domů, vezme peníze, pošle svou manželku Carlu Jean za matkou a ubytuje se v motelu v jiném okresu. Tam ukryje aktovku do větracího otvoru svého pokoje.

Na vrácení peněz byl najat zásadový zabiják Anton Chigurh (Javier Bardem). Už uškrtil šerifova zástupce, aby unikl z vazby, a ukradl auto. Jeho řidiče zabil jateční pistolí. Nyní má u sebe přijímač, který sleduje peníze pomocí transpondéru ukrytého v aktovce, a odhalí Mossův úkryt. Mossův úkryt peněz je v ohrožení...

A tady zápletka ještě zdaleka nekončí. Ještě se těšte na jeden "výlet" do Mexika, Woodyho Harrelsona jako lovce lidí i bohaté honičky a přestřelky.

Tahle země není pro starý v něděli od 22.05 na Primě

Víte o filmu Tahle země není pro starý, že...

  • Film získal tři ceny BAFTA, dva Zlaté glóby a čtyři Oscary za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší adaptovaný scénář a nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Javier Bardem).
  • Krví se v tomhle filmu tedy nešetřilo. A nešetřilo se ani na rudé rekvizitě. Jeden galon filmové krve vyšel produkci na zhruba 800 amerických dolarů.
  • Název předlohy stejnojmenného filmu pochází z části verše básně od irského držitele Nobelovy ceny za literaturu Williama Butlera Yeatse.

USA, krimi/thriller

Předloha: Tahle země není pro starý

Scénář: Joel Coen, Ethan Coen, Cormac McCarthy (kniha)

Režie: Joel Coen, Ethan Coen

Hlavní role: Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Kelly Macdonald, Woody Harrelson

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.