Konec světa na obzoru: nastává katastrofický Předvečer zkázy

Drama Předvečer zkázy nabízí dramatický vědeckofantastický příběh o černé díře hrozící Zemi i známé tváře filmového světa.

Ve snaze přinést světu nový, obnovitelný zdroj energie se skupina vědců snaží zprovoznit revoluční urychlovač Proteus. Díky tomu by lidstvo odemklo nepoznané možnosti temné energie a snad vyřešilo trable s ropou a jinými fosilními palivy. Vědcům však na krk dýchají drakonické termíny i nestálá technologie. Experiment je následně sabotován a vzniká černá díra, která hrozí přinést zkázu namísto spásy.

Leč krom vědeckých děsů se v nich dočkáte také dvou známých tváří. Hlavního vědce projektu totiž představuje Steven Weber, představitel guvernéra Sam McConaugheyho v novém vydání Dallasu či milovník Jonathan Harker v crazy v komedii Drákuloviny.

Jeho kolegyní je pak Christina Coxová, kterou můžete znát z rolí v seriálech jako jsou Sběratelé kostí, Doktor House nebo Hvězdná brána. Její poutavá tvářička rovněž ozdobila rolí žoldačky ve velkofilmu Riddick: Kronika temna.

Příjemné mrazení v zádech pak sledování dodává i ukotvení příběhu v realitě. Jak jste možná sami zaregistrovali, podobným scénářem jako ve filmu, totiž vzniku černé díry při experimentech s urychlovači částic, před několika lety hrozili i někteří fyzikové.

Za nejčernější, ač nepravděpodobný scénář je považována možnost, že reálný urychlovač LHC uměle vytvoří hypotetickou částici jménem strangelet (doslova cosi jako "podivnost"). Dle teorie se strangelet vyznačuje především tím, že při kontaktu proměňuje jinou částici hmoty na další strangelet, a "množí" se tak v běžné hmotě geometrickou řadou. V případě, že by něco takového na Zemi skutečně vzniklo, osud planety a jejich obyvatel by byl zpečetěn.

Prozatím, a snad až navěky, se však z podobných scénářů můžete bát pouze u filmů, jako je Předvečer zkázy.

A pro další podobné scifi drama Exploding Sun potom ani nezapomeňte sledovat Prima Family následující sobotní víkend.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.