Seriály a filmy

10. května 2013 19:00

Markéta Zídková

Má smysl snít! Přesvědčí vás o tom Deník princezny

Co se stane, když se obyčejná americká dívka, která je tak trochu nešikovná a ztřeštěná, dozví, že je dědičkou trůnu v jakési evropské zemi? Bude se jí chtít opustit pohodlný život normálních středoškoláků a převzít tak velkou zodpovědnost? Romantickou komedii si pusťte v neděli ve 20.15 na Primě.

Která dívka by někdy nesnila o tom, že je princeznou? Když se ten sen ale stane realitou, může to být docela peklo. Jako třeba pro Miu: ta studuje střední školu, je jí necelých šestnáct a stejně jako ostatní holky zbožňuje třídního hezouna Joshe. Ten si ale nenápadné Mii vůbec nevšímá.

Ostatně Mia je trochu outsider – nemoderní oblečení, brýle a podivný účes. A proto si z ní ostatní utahují. Má jen dva kamarády a doma kočku. Žije s bohémskou matkou v San Franciscu, otce nikdy nepoznala.

Podívejte se na ukázku:

Na scéně se objevuje okouzlující a šik babička, která pochází z malé evropské zemičky Genovie. A přivezla pro Miu překvapující zprávy. Její otec zemřel, a vzhledem k tomu, že byl panovníkem země, stává se Mia korunní princeznou.

Život se jí tak obrátí naruby. V Americe se taková zpráva dlouho neututlá. Brzy to píšou všechny noviny a před Miou stojí spousty rozhodnutí. Pozná, kdo ji chce jen využít a kdo je opravdový přítel? Uteče před velkým světem a zůstane jen pouhou studentkou? Nebo vyslyší přání mrtvého tatínka a přijme celoživotní roli princezny?

Deník princezny brnká na struny každého z nás. Nikdo nechce být jen všední a nudný. Každý touží být výjimečný. A která žena v sobě nemá už od dětství kus princezny?

Pohodový film Deník princezny si nenechte ujít v sobotu ve 20.15 na Primě!

Na co se můžete těšit:

* Divácky vděčná a milovaná přeměna hlavní hrdinky z ošklivého malého káčátka v krásnou labuť * Láska kvete v každém věku. A víc neprozradíme! * Režisér Garry Marshall je v žánru romantických komedií naprostá jednička. Z jeho rukou vzešla kultovní Pretty Woman, ale také třeba filmy Frankie a Johny anebo Nevěsta na útěku.

Detaily pro fajnšmekry:

* Právě v tomto filmu byla objevena Anne Hathaway. Na konkurzu prý spadla ze židle tak legračně, že se tvůrcům pro hlavní roli zbrklé Mii okamžitě zalíbila. Vnučkám režiséra, které si záběry z konkurzu pouštěly, se zase líbily Anniny krásné skoro princeznovské vlasy.

* Přitom roli potrhlé Američanky proměněné do princezny odřekly herečky jako Drew Barrymore, Cameron Diaz, Reese Witherspoon nebo Katie Holmes.

* V roli šéfa genovijské ochranky uvidíte dvorního herce režiséra Garryho Marshalla, charismatického Hectora Elizondu. Pamatujete na šéfa recepce, který v Pretty Woman pomáhá prostitutce Vivian zařídit šaty, naučit jí stolovat?

* Mia má ve filmu kočku jménem Tlusťoch Louie. Ve filmu hrály nakonec tuto zvířecí roli čtyři kočky, protože každá uměla něco jiného. Jedna klidně seděla, druhá uměla skákat, třetí se nechala nosit. A právě jedna z těchto koček byla skutečným domácím mazlíčkem herečky Anne Hathaway

* Fialkové šaty, které má Mia na sobě během filmové slavnostní večeře, jsou kopií šatů, které měla na sobě švédská princezna Victoria při slavnostním udílení Nobelovy ceny v roce 1997.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.