Máme rádi Česko: Tato řada je tou nejlepší v dějinách pořadu, říká Jakub Prachař

Premiérová řada oblíbené vědomostní soutěže Máme rádi Česko je tady! Desetidílnou devátou sérii populární show, jíž opět provede moderátor Libor Bouček, oživí nejen vizuální, ale i obsahové novinky. Na co se těšit a co nové řadě přejí samotní kapitáni?

„Před začátkem natáčení jsem si říkal, jestli se ještě po tolika řadách a v tomhle věku dokážeme takhle bavit. A zjistil jsem, že dokážeme. Připomíná mi to tady tábor, naše šatny jsou jako chatky, jako dopolední zábavu natočíme jeden díl, po společném obědě máme odpolední program – natáčení druhého dílu. Myslím, že se nám tu táborovou poetiku podařilo dostat i před kamery,“ říká o natáčení nejnovější řady show Máme rádi Česko moderátor Libor Bouček, který je současně autorem scénáře.

Bonusové video: Poslechněte si, co nové premiérové řadě Máme rádi Česko přejí moderátor i samotní kapitáni.

„Myslím si, že jsme natočili nejlepší řadu v dějinách tohoto pořadu,“ doplňuje Jakub Prachař, který v pozici kapitána jednoho ze soutěžních týmů působí od samého začátku vysílání pořadu a proslul svojí neporazitelností.

Premiéra IX. řady show Máme rádi Česko začíná v pátek 5. března ve 20:15 na Primě.

Vojta Kotek je už čtvrtým kapitánem, který se ho v této řadě opět pokusí porazit. „Jakub už tady odrovnal spoustu svých kamarádů, kteří to po pár řadách vzdali. Já jsem se dopředu smířil s prohrou. Ale vzhledem k tomu, že jsme letos díky nové dekoraci dostali na pulty i jmenovky, tak to znamená, že bych se tu mohl udržet i dál. Kdybych to vzdal, musela by produkce přemluvit Vojtu Dyka, aby to vzal po mně,“ uvažuje Vojta Kotek.

Novinky v Máme rádi Česko

S premiérovými díly se diváci show můžou těšit také na řadu novinek. Show Máme rádi česko dostala nové studio, nové technologie, nové logo, novou kapelu, mezi soutěžícími špičky ve svých oborech. Naopak staré zůstává všechno to, co diváci na oblíbené televizní soutěži milují. Tedy dobrou zábavu, skvělou muziku, známé hry a v neposlední řadě i chytrý humor moderátora Libora Boučka a kapitánů soutěžních týmů Jakuba Prachaře a Vojty Kotka. Nejen to slibuje v pořadí již devátá řada show Máme rádi Česko.

Již v prvním premiérovém dílu uvidíte:

„Přes všechny komplikace, které tato doba nese, se nám podařilo natočit deset jedinečných dílů s výjimečnými konci. Máme několik skutečně překvapivých finále, během kterých se stalo to, co ještě nikdy v historii soutěže. Samotného mě překvapilo, že i po osmi letech může tahle soutěž přinést ještě vyšší míru humoru a ještě dramatičtější závěry. Bude to legrace jako vždycky, ale navíc jsme měli mimořádně šťastnou ruku při castingu,“ naznačil režisér pořadu Michael Čech.

Své znalosti o Česku si tentokrát poměří například Aňa Geislerová, Jana Plodková, Jan Hřebejk, Jiří Langmajer, Lukáš Langmajer, Adéla Gondíková (znáte ji například jako sestřičku Míšu ze seriálu Sestřičky), Saša Rašilov, Igor Chmela, Matěj Ruppert, Gabriela Koukalová nebo Daniela Písařovicová. A proti svému synu Jakubovi nastoupí i David Prachař.

Kromě jmenovek diváci zaregistrují i další vizuální změny. „Jsme sice v menším studiu a máme i kvůli covidu méně diváků, ale díky dekoraci z nejlepších 4K LED obrazovek, což je nejvyšší dostupná řada, to není poznat, naopak studio vypadá velkolepěji. Takřka každé herní kolo má speciální 3D grafiku, na které tři čtvrtě roku pracovalo patnáct grafiků. Na této dekoraci je mnoho technické práce, která se ale jednoznačně vyplatila,“ vysvětluje režisér Michael Čech. Máme rádi Česko získalo pro natáčení nové studio přímo v sídle televize Prima.

Vizuální novinky doplní i ty akustické díky novému hudebnímu tělesu a aranžím Maxibandu Jana Maxiána.

Bonusové video: Představení nové kapely show Máme rádi Česko

Přísná bezpečnostní opatření během natáčení

Samotné natáčení provázela velmi přísná bezpečnostní opatření. Bezvýhradnou podmínkou pro vstup do studia byl negativní výsledek testu na COVID-19. Přesto divák uvidí publikum v rouškách. „Současná situace pochopitelně ovlivnila i realizaci pořadu Máme rádi Česko vzhledem k tomu, jak nepříznivé jsou nyní podmínky pro hromadné natáčení. Produkce pořadu ale vytvořila testovací centrum a sestavila dokonalou logistiku testování, díky které se testovaní s negativním výsledkem nepotkali s dosud netestovanými. S takto kvalitní přípravou jsem se dlouho nesetkal, a díky tomu jsme mohli všech deset dílů natočit bez větších změn a komplikací,“ dodal režisér Michael Čech.

  • Vědomostní soutěž Máme rádi Česko vysílá televize Prima již od 7. dubna 2013 a dosud odvysílala 76 epizod, v nichž své znalosti změřilo 406 českých osobností.

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.