Mordparta odhalí zamotaný případ mrtvé ženy, která utíkala před minulostí

Sledujte opakování oblíbené Mordparty ve středu ve 20.15 na Primě. Co vás čeká ve druhé epizodě?

2. případ: vražda ženy, která utíkala před svou minulostí

Místo činu: neznámé

Čas vraždy: někdy před pěti lety

Vyšetřuje: Mordparta – tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Lesem prochází muž ve vojenském s baretem a brašnou, detektor kovů pípá v rychlejším rytmu, označuje tak nález. Muž se zastaví, detektor odloží, dřepne si. Z brašny vytáhne lopatku, začne se hrabat v zemi. Náhle přestane, zvážní. Ve vyhloubeném otvoru vidíme kosterní ostatky ruky. Muž prsty jemně odkrývá hlínu kolem kostí. Na kostře ruky vidíme moderní silikonovo-kovové hodinky.

Muž vstává a dívá se vystrašeně kolem sebe, je tam však jen ticho a les.

To se za několik hodin změní. Na lesní cestě parkují policejní auta, u jámy, ve které leží oblečená kostra, je na čtyrech antropoložka ve sterilním obleku, zkoumá ženské šaty, rozepnutý plesnivý kabát. Konstatuje, že jde o ženu… 25 až 30 let... Má zlomenou jazylku, na to je třeba velký, soustředěný tlak.

Mordparta má další složitý případ vraždy. Nezná totožnost oběti ani důvod, proč se její tělesné ostatky nacházejí daleko od civilizace, zakopané v lese. Začíná od nuly, ale podle obvyklých vyšetřovacích modelů.

Vražda ženy, která není jediná

  • Za poslední čtyři roky zmizelo ve spádové oblasti středních Čech celkem 7 žen ve věku 25 až 35 let…
  • Porovnáním lebky s fotografiemi těchto žen, dospěli vyšetřovatelé ke shodě. Mrtvou je Klára Daubeková, 28 let.
  • Kláru naposled viděli odcházet z bytu, který je součástí programu ochrany týraných žen a matek, 20. října 2011, tedy před pěti lety. V programu byla poslední tři týdny před tím, než zmizela.

Byla v rozvodovém řízení. Manželem je Tibor Daubek, děti neměli.

Daubek je od roku 2012 ve výkonu trestu za těžké ublížení na zdraví. Napůjčoval si peníze, nechtěl splácet… tak zastrašoval věřitele. Jednoho zmlátil tak, že skončil na vozíku.

Daubek se stává hlavním podezřelým, ale je to jen jedna vyšetřovací teze. Minulost Kláry Daubekové je daleko temnější, než se v prvních chvílích zdálo a vyšetřovatelé z Mordparty se musí vydat proti času, aby si ze skládačky fragmentů vytvořili ucelený obraz Klářina života. Jen tak se mohou dostat k vrahovi a jeho motivu k vraždě.

Scénář: Tomáš Bombík

Režie: Peter Bebjak


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.