Štěpán a Píšťalka z Básníků po třiceti letech opět spolu před kamerou

Muzzikanti - upoutávka

Pavel Kříž a Eva Vejmělková se setkali při natáčení oblíbemé komedie Jak básníkům chutná život. Pak se však jejich kariérní osudy zásadně rozdělily – a spojili je až Muzzikanti...

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let patřila herečka Eva Vejmělková k sexsymbolům, po kterých muži šíleli. Začalo to Fontánou pre Zuzanu a vyvrcholilo rolí Píšťalky ve filmu Jak básníkům chutná život. Ozývaly se hlasy, že půvabnou blondýnku čeká hvězdná kariéra, že jí i republika bude malá a že jednou dobude celý svět. Všechno ale bylo jinak. Eva se zamilovala do slovenského režiséra Dušana Rapoše, porodila mu dvě dcery, Ritu a Taru, a herectví nečekaně pověsila na hřebík.

Soukromá praxe i pomoc drogově závislým

Přestože jí neustále chodily další nabídky, odmítala je. Během mateřské dovolené stihla vystudovat psychologii a v rodném Havířově si otevřela soukromou praxi. Jeden čas dokonce pomáhala i drogově závislým. Její specializací je ovšem hypnóza. „Může otevřít další dveře v léčbě, když už se terapie nikam nevyvíjí,“ přiblížila Vejmělková.

Přestože o filmování nechtěla už ani slyšet, před pár lety udělala výjimku a objevila se v hudebním filmu Muzzikanti, který režíroval právě její manžel. Vzhledem k tomu, že hlavní roli ztvárnil Pavel Kříž, po téměř třiceti letech od natáčení „Básníků“ tak došlo k pikantnímu setkání.

„Na delší povídání ale bohužel nebyl čas. Eva byla na natáčení jenom jeden den a plán byl pěkně našlapaný,“ prozradil nám herec, který se ve filmu proměnil v drsného, ale zato uznávaného rockového kytaristu, což si maximálně užíval. Tato hudba je totiž jeho srdci blízká. „Na hard rocku jsem vyrůstal a spoustu těch kluků, co ho hrají, znám. Včetně skutečného Izziho (frontman skupiny Doga – pozn. autora), který byl předlouhou mé postavy. Musel jsem se naučit na kytaru některé písničky. I když jsem je hrál na playback,“ dodal Pavel Kříž.

Není hvězda jako hvězda

Na rozdíl od něj se Martin Dejdar musel spokojit s rolí vyhasínající hvězdy pop music. Zatímco za ostatní herce zpívali skuteční profesionálové, on jako jediný měl tu výsadu zapět si svoje party sám. „Trémou jsem netrpěl. Zpívám rád, baví mě to,“ uvedl s úsměvem Dejdar a zavzpomínal na scénu, která mu z natáčení nejvíce utkvěla v paměti. „Pan režisér Dušan Rapoš mě posadil do vířivky se dvěma mladými krásnými kolegyněmi a nasadil mi na hlavu igelitovou koupací čepici. Musím říci, že na place se bavili úplně všichni, jenom já ne,“ prozradil herec.

Ve filmu, ve kterém si dále zahráli například Maroš Kramár, Patrik Děrgel, Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jakub Kohák, Martina Adamcová, nebo Sara Sandeva a Norbert Lichý, které již brzy uvidíte na Primě v seriálové novince Dvojka na zabití, zazní dvacet písní, které nazpívali interpreti různých hudebních stylů: Jarek Nohavica, Marta Jandová, Peter Cmorík, Markéta Konvičková, Pavel Callta, Albert Černý a skupiny Kollárovci či Doga.

Film Muzzikanti si pusťte v neděli 1. srpna ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.