zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Štěpán a Píšťalka z Básníků po třiceti letech opět spolu před kamerou

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

David Laštovka , Vydáno: 01.08.2021
Pavel Kříž a Eva Vejmělková se setkali při natáčení oblíbemé komedie Jak básníkům chutná život. Pak se však jejich kariérní osudy zásadně rozdělily – a spojili je až Muzzikanti...

reklama

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let patřila herečka Eva Vejmělková k sexsymbolům, po kterých muži šíleli. Začalo to Fontánou pre Zuzanu a vyvrcholilo rolí Píšťalky ve filmu Jak básníkům chutná život. Ozývaly se hlasy, že půvabnou blondýnku čeká hvězdná kariéra, že jí i republika bude malá a že jednou dobude celý svět. Všechno ale bylo jinak. Eva se zamilovala do slovenského režiséra Dušana Rapoše, porodila mu dvě dcery, Ritu a Taru, a herectví nečekaně pověsila na hřebík. 

Soukromá praxe i pomoc drogově závislým

Přestože jí neustále chodily další nabídky, odmítala je. Během mateřské dovolené stihla vystudovat psychologii a v rodném Havířově si otevřela soukromou praxi. Jeden čas dokonce pomáhala i drogově závislým. Její specializací je ovšem hypnóza. „Může otevřít další dveře v léčbě, když už se terapie nikam nevyvíjí,“ přiblížila Vejmělková.

Přestože o filmování nechtěla už ani slyšet, před pár lety udělala výjimku a objevila se v hudebním filmu Muzzikanti, který režíroval právě její manžel. Vzhledem k tomu, že hlavní roli ztvárnil Pavel Kříž, po téměř třiceti letech od natáčení „Básníků“ tak došlo k pikantnímu setkání.

Pavel Kříž a Eva Vejmělková při natáčení komedie Muzzikanti.
Autor: David Ployhar/film Muzzikanti Pavel Kříž a Eva Vejmělková při natáčení komedie Muzzikanti.

„Na delší povídání ale bohužel nebyl čas. Eva byla na natáčení jenom jeden den a plán byl pěkně našlapaný,“ prozradil nám herec, který se ve filmu proměnil v drsného, ale zato uznávaného rockového kytaristu, což si maximálně užíval. Tato hudba je totiž jeho srdci blízká. „Na hard rocku jsem vyrůstal a spoustu těch kluků, co ho hrají, znám. Včetně skutečného Izziho (frontman skupiny Doga – pozn. autora), který byl předlouhou mé postavy. Musel jsem se naučit na kytaru některé písničky. I když jsem je hrál na playback,“ dodal Pavel Kříž.

Není hvězda jako hvězda

Na rozdíl od něj se Martin Dejdar musel spokojit s rolí vyhasínající hvězdy pop music. Zatímco za ostatní herce zpívali skuteční profesionálové, on jako jediný měl tu výsadu zapět si svoje party sám. „Trémou jsem netrpěl. Zpívám rád, baví mě to,“ uvedl s úsměvem Dejdar a zavzpomínal na scénu, která mu z natáčení nejvíce utkvěla v paměti. „Pan režisér Dušan Rapoš mě posadil do vířivky se dvěma mladými krásnými kolegyněmi a nasadil mi na hlavu igelitovou koupací čepici. Musím říci, že na place se bavili úplně všichni, jenom já ne,“ prozradil herec.

Ve filmu, ve kterém si dále zahráli například Maroš Kramár, Patrik Děrgel, Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jakub Kohák, Martina Adamcová, nebo Sara Sandeva a Norbert Lichý, které již brzy uvidíte na Primě v seriálové novince Dvojka na zabití, zazní dvacet písní, které nazpívali interpreti různých hudebních stylů: Jarek Nohavica, Marta Jandová, Peter Cmorík, Markéta Konvičková, Pavel Callta, Albert Černý a skupiny Kollárovci či Doga.

Film Muzzikanti si pusťte v neděli 1. srpna ve 20:15 na Primě. 

reklama

Související témata: Muzzikanti , Jak básníkům chutná život , Básníci , Pavel Kříž , Eva Vejmělková , Dušan Rapoš , Martin Dejdar

reklama

Přečtěte si také

reklama