Najděte výhodnější povinné ručení a nebojte se změnit pojišťovnu

Platíte za povinné ručení vysokou částku nebo chcete za své peníze lepší služby? Najděte si lepší pojistku, která vás dokonale ochrání před vysokými škodami. Na co si dát pozor při výběru a jak na změnu pojišťovny, poradíme v článku.

Bez povinného ručení na cestu nevyjíždějte

Zákonné pojištění vozidel neboli povinné ručení kryje případné škody, které byste jako řidiči mohli způsobit. Základní funkcí pojistky je finanční náhrada za škody na cizím autě, ostatním majetku a zdraví při nehodě. Zároveň však můžete získat i další služby, které vám pomohou při jiných nepříjemných situacích:

  • asistenční služby při nehodě či poruše,
  • pojištění vlastních věcí v autě,
  • připojištění proti živelním škodám, odcizení vozidla, úrazu aj.,
  • zapůjčení náhradního vozidla,
  • náklady vynaložené na právní zastoupení u soudního sporu a jiné.

Výběr povinného ručení – limity, služby, cena

Bez povinného ručení se na cestu nevydávejte. Pokud auto zapsané v Centrálním registru vozidel nemá pojištění uzavřené, hrozí vám nejen pokuta až 40 000 Kč, ale také zaplacení veškerých škod při případné nehodě. Při komplikovaných nebo hromadných haváriích takové škody mohou dosahovat několika milionů korun.

Při zkoumání nabídek pojišťoven se zaměřte hlavně na výši pojistných limitů (maximální částka, do jejíž výše platí výlohy pojišťovna), na možnost připojištění nebo rovnou sjednání také havarijního pojištění, na výluky z pojištění a samozřejmě na cenu. Pokud jste našli lepší nabídku u jiné pojišťovny, musíte svou stávající smlouvu nejdříve vypovědět.

Jak vypovědět smlouvu o povinném ručení

Nejpozději 6 týdnů před výročním dnem uzavření vaší pojistné smlouvy zašlete na adresu pojišťovny fyzický dopis s výpovědí. Datum najdete na zelené kartě nebo ve smlouvě. Pokud výpověď pošlete jindy, smlouva se přesto ukončí, ale až při výročním dni. Následně si můžete sjednat pojistku u jiné pojišťovny. Pokud máte smlouvu o povinném ručení mladší 2 měsíců, můžete ji vypovědět okamžitě. Oficiálně bude ukončena do 8 dní po doručení výpovědi pojišťovně.

Získejte lepší služby a cenu pojistky

Změnou pojistky můžete získat služby navíc nebo lepší cenu. Díky internetu zvládnete snadno projít nabídky pojišťoven z pohodlí domova a ušetřit můžete i na samotném sjednání. Například ČSOB Pojišťovna nabízí 20% slevu při sjednání povinného ručení on-line. Kromě ceny však sledujte hlavně pojistné limity a nabízené služby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.