Nebyl by lepší perník než italské dobroty? Odpoví Prostřeno! z Pardubicka

Minule se na Pardubicku pekl perníček, tentokrát ale nebude úkol týdne z místních luhů a hájů. Jak si v dalším týdnu povedou tři ženy a dva muži?

Sejde se mladá partička, nejmladšímu Matějovi ještě není sedmnáct let, zato už byl mistrem republiky! Ukázkovou „zlobilkou týdne“ je první hostitelka Monika, která chce vyhrát za každou cenu a netají se tím, že bude taktizovat do roztrhání těla.

Jak jí tato strategie projde? Vyhraje? Dokonce se uchýlí k malé lsti, protože v pondělí zatím jediná ví, že na každého čeká nějaká ta specialita z oblíbené italské kuchyně. Nejsou to bůhvíjaké čáry, ale naši amatérští kuchaři nejsou žádní Pohlreichové, zatím se v kuchyni stále učí.

Možná zvládnou pár oblíbených rodinných receptů, ale i s těmi dokáže nervozita před kamerami zamávat. Bude to show: Monika hraje jako na divadle, vtipálek a glosátor týdne Pavel chce také vyhrát, stejně jako ostatní.

Překvapivé bude finále, kde ten nejmilejší hostitel dostane ještě bonus v podobě multifunkční trouby. Kdo to bude? Uvidíte na Primě v pořadu Prostřeno!

Pondělí: hráčka Monika (24)

Monika ráda provokuje a má pro strach uděláno – vždyť je to chovatelka koní; dnes maminka na plný úvazek. V pondělí chce být ale z taktických důvodů milá. Připravila se, ale ne tak dobře, jak si předsevzala. Úkol týdne ji pěkně zaskočí: „No tak to si děláte srandu,“ nevěří svým očím, když si přečte, že má připravit ještě moučník z mascarpone.

„Mami, honem mi nadiktuj svůj recept na tiramisu,“ žadoní do telefonu a jde na to opravdu fikaně. Svůj plánovaný dezert nazvala tak obecně, že se pod „letní pohlazení“ schová i vychlazené tiramisu. Kromě mascarpone si Monika pro jistotu koupí i několik šlehaček do zásoby. A dobře dělá. Asi ví, že jednu přešlehá a „za stálého míchání“ vlije do záchodové mísy...

Hosté se v Hlinsku dobře najedí a potěší je originální zábava – taneční hodina pro začátečníky a pokročilé pod taktovkou Moničiny sestry, která je na parketu jako doma. To se ale nedá říct o hostitelce a Pavlovi.

Úterý: tanečnice Zuzana (21)

Monice a Pavlovi to na parketu moc nešlo, zato Zuzana tanec úplně miluje! Hlavně zumbu... V tatínkově kuchyni ale spíš tápe, prý tam vařila maximálně jednou brambory.

Sympatická Zuzka zariskuje s rybou na hlavní chod, kterou neumí jíst Matěj; Pavel ryby odmítá a Monika nesnese, když na ni pstruh vyčítavě kouká z talíře. S rybou nemá problémy Lenka, zato hostitelka má problémy s želatinou. Děsí se proto povinné panna cotty, kterou ještě nikdy nepřipravovala.

Není tam té želatiny ale nakonec příliš? Pavel, který už od pondělka „perlí“, má pocit, že mu na stole přistál silikonový prsní implantát s bradavkou z hroznového vína. Domácí zmrzlina je to osvěžení, na které se hosté těšili.

Právem? Ale před dezertem je po včerejší plněné okurce čeká plněné úvodní rajče a po pondělní hodině tance lekce kreslení od Zuzčina tatínka-výtvarníka. Když Zuzka pochopí, jakou hru s nimi včera skoulela Monika, nenechá si to určitě pro sebe!

Středa: vtipálek Pavel (25)

Čerstvý tatínek Pavel je rodinný typ, avšak co se vaření týče, je spíš konzument než nadšený kuchař. Miluje krkovičku, proto ji zařadil do svého menu, ale děvčata z ní mají strach. Nebude moc tučná? Rustikální Pavel koření týden svými hláškami, jeho kuchyně ve svitavském paneláku prý ještě pamatuje, „když Šemík byl ještě hříbě“.

Pavel je prostě srandista, ovšem ve středu ho humor poněkud přešel. Je nervózní hostitel a k tomu ten italský úkol! Ani neví, jak vypadá celer, který chce tento milovník sýrů zkombinovat s předepsanou gorgonzolou. Nevábně vyhlížející specialita chutná jedině Zuzce a studená mísa zalitá olejem snad nikomu. Brr!

Aromatický sýr se poněkud rozteče a na horký letní den jsou slané palačinky se špenátem a tlustá krkovička s bramboráčky trošku moc. Ani dezert – hostitelovo „mistrovské dílo“ – to nespraví. Konec totiž není sladký, šlehačka je bůhvíproč kyselá. Zábava je fajn, bowling baví skoro všechny. Uzvedne ale éterická Monika, která údajně žije jen z vody a zeleniny, vůbec kouli?

Čtvrtek: květinářka Lenka (26)

Květinářka Lenka působí vyrovnaně a přes své mládí má již komfortně zařízený dům a šťastnou rodinu. A mohla by být i zkušená kuchařka. Pavlovi se ve středu jeho italská specialita nepovedla, napraví to Lenka s předepsanou frittatou?

„Příjemně mě překvapila, menu je prošpikované sýrem,“ libuje si nad čtvrtečním jídelníčkem milovník sýrů Pavel. Sýrů bude víc než dost, Lenku ale zaskočí vajíčka. Proč ji nakonec musí zachránit sousedka? A proč nejsou její tříbarevné řezy s pudinkem dokonalé jako jindy? Špagetová frittata jsou prý takové italské šunkafleky, zapečené bagety se zeleninou nejsou domácí, zato hodně křupavé, až má Matěj bolavé patro.

„A kde je ta slibovaná zelenina?“ zajímá Zuzanu. Lenčina sýrová polévka a hlavní chod s lehce vysušenými kuřecími závitky plněnými třemi druhy sýrů chutnají Monice skoro jako jedno jídlo, stěžuje si. „Jsi příjemná jako rybí tuk na lžičce,“ dozví se od Pavla, protože navzdory chybičkám je hostům u Lenky moc příjemně. Zábava souvisí s její profesí.

Pátek: středoškolák Matěj (17)

„Je to dítě, puberťák,“ myslí si o posledním a nejmladším hostiteli z Ústí nad Orlicí Monika. Ale také mistr republiky v motokárách, takže Matěj je soutěživý, houževnatý a jen tak ho něco nerozhodí. Nikdo od něj žádné kulinářské zázraky nečeká.

Čím překvapí své soupeře? Je to pozorný hostitel a povinný úkol – zapečené caprese – by zvládl na jedničku, kdyby ovšem šetřil s olivovým olejem. A za polévku „dýňovku“ by měl podle Pavla sklidit metál za odvahu – krém podle sestřina receptu připomíná spíš hustou omáčku, navíc je bez chuti. Chtělo to poněkud dotáhnout, stejně jako šťouchané, místy nedovařené brambory.

Řízky by naopak snesly o něco méně žáru – Monika našla škvarek a dostala údajně špinavou lžíci. Nakonec to schytá: najde se někdo, kdo by se chtěl s „tou mrchou“, jak jí vmete do očí Matěj, ještě setkat? Projasní atmosféru „babiččiny líbánky“ – vzpomínka na hostitelovo teprve nedávno prchlé dětství a milovaný babiččin moučník? V tomhle se všichni shodnou. Matějův dezert je možná největší pochoutka z celého týdne.

Kdo to tentokrát vyhraje a kdo získá mimořádný bonus? Uvidíte od pondělí 21. října v 18.00 na Primě! Dívejte se na Prostřeno!, bude to napínavé…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.