Nejúspěšnější český film Ženy v běhu premiérově 5. září na Primě!

Tolik vyhledávaný a úspěšný film Ženy v Běhu si konečně můžete pustit v televizní premiéře na Primě, a to už v sobotu 5. září ve 20.15. Užijte si českou filmovou komedii pro všechny, kdo mají rádi dobrou náladu a chtějí se nabít pořádnou dávkou pozitivní energie a silných emocí.

Filmovou komedii Ženy v běhu, kterou v historii české kinematografie od roku 1992 viděl miliontý divák v nejkratší době od premiéry (již za 42 dnů), můžeme jen doporučit!

Sledujte nejúspěšnější český film Ženy v běhu v televizní premiéře již 5. září ve 20.15 na Primě.

V hlavních rolích se těšte na skvělé herce, kterými jsou Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka nebo Martin Hofmann. Jak probíhal casting? „Někdy nečekaně. Když jsem přišel za Ondrou Vetchým domů, abych mu nabídl roli, stěhovali jsme při tom sušičku. Pracovat s Ondrou je radost, ať je to práce filmová nebo stěhování sušičky. Je to výborný herec, ale především výborný člověk, kterého si nesmírně vážím. Od začátku jsem věděl, že pro roli Karla bych nikoho lepšího nenašel," komentuje vynikající herecké obsazení scenárista a režisér Martin Horský.

Filmovou partnerkou Onřeje Vetchého hraje v komedii Tereza Kostková. „Vytvořili spolu úžasný komediální pár vychovávající tři syny. Při natáčení jejich scén jsem se u monitoru několikrát nahlas rozesmál. Byli neuvěřitelní, Ondra si k napsanému textu dodával ještě další svoje nápady a hlášky, což byla jedna perla za druhou a Tereza na to skvěle reagovala," doplňuje Horský.

Ženy v běhu jsou také filmem zdařilých hlášek, vykreslujícím mezilidské vztahy, které vycházejí z ústřední rodiny. Upozornění: v jejích členech se možná leckdo pozná.

Ženy v běhu jsou komedií nadupanou hláškami. Tady je jedna z nejslavnějších:

Ženy v běhu: Dva významy názvu filmu

„Obdivuji ženy, kolik toho dokážou ve svém životě zvládat – péči o rodinu, zaměstnání a mnoho dalších věcí. Jsou vlastně v neustálém běhu, stejně jako naše hrdinky, které si k tomu přibraly ještě běh maratonský,“ říká dále k úspěšné české komedie Ženy v běhu Martin Horský a poukazuje na dva významy, které v sobě její název nese.

Zároveň vyvrací případný předsudek, že by film byl jenom pro ženy. „Rozhodně není! Je to komedie pro všechny, kdo mají rádi dobrou náladu a chtějí se v kině nabít pořádnou dávkou pozitivní energie a silných emocí.“

Tato událost celou akci s běháním rozpoutala:

Komedie o ženách, které se nebojí vyběhnout štěstí naproti

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání. Jaké? Zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce požádat o ruku.

Každodenní realita v domácnosti Marcely a Karla:

Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku.

Vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah

Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě…

Vlastní synové zároveň jako herečtí kolegové

Ve filmu Ženy v běhu můžete také omrknout herecký talent dvou dosud neokoukaných dětských herců. Zajímavostí je, že děti ústřední dvojice (Terezy Kostkové a Ondřeje Vetchého) ztvárnili jejich skuteční synové Tonda a Aron. Čí to byl nápad? „Jako filmová maminka jsem se byla podívat na castingu dětských rolí, který časově navazoval zrovna na Toníkovu školu. Zkoušeli jsme sedmileté a čtrnáctileté kluky, ale ve filmu mám syny tři. Věkově tam právě v tu chvíli desetileté děti nebyly a tak Martin (Horský - pozn. red.) Toníka požádal, jestli by jenom neukázal, jak ten dialog zní, když to říká kluk v jeho věku. No a bylo to," odpovídá Tereza Kostková.

Televizní premiéru komedie Ženy v běhu sledujte 5. září ve 20.15 na Primě, nebo po odvysílání on-line v archivu iPrima.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.