Seriály a filmy

21. srpna 2015 13:00

Gabriela Gabrielová

Nesplacený Dluh vás vždycky dožene

Hellen Mirren podobně jako Meryl Streep je prostě zárukou kvality a spolehnout se na ni můžete i v případě Dluhu. Britsko-americký špionážní thriller obsazený celou plejádou výborných herců garantuje opravdu kvalitní podívanou. Rozhodně si nenechte ujít v neděli, ve 22.15 na Primě!

Sam Worthington alias Jake Sully z Avataru či Perseus ze Souboje Titánů, Tom Wilkinson alias záporňák Carmine Falcone ze snímku Batman začíná či právník Arthur Edens z dramatu Michael Clayton, Ciarán Hinds alias Mance Rayder ze seriálu Hra o trůny nebo Carl z dramatu Mnichov a výše zmiňovaná Hellen Mirren. To jsou ti nejslavnější. Přidejme si k tomu oskarového režiséra Johna Maddena pod jehož taktovkou vznikl například Zamilovaný Shakespeare (1998), Mandolína kapitána Corelliho (2001) či Důkaz (2005), kvalitní scénář a vznikne vám podívaná, která se v televizním programu rozhodně neobjevuje každý den.

Děj snímku se odehrává ve dvou časových rovinách. V té první, v roce 1965, vyráží tři agenti izraelské výzvědné služby Mossad – Rachel, David a Stefan - do Východního Německa. Jejich úkolem je zajmout nacistického válečného zločince Vogela nechvalně známého pod přezdívkou Chirurg z Osvětimi, který za druhé světové války prováděl zrůdné medicínské experimenty na Židech, a dopravit ho do Izraele, kde by se ze svých zločinů zpovídal před soudním tribunálem.

V té druhé se píše rok 1997 a naši tři agenti (Helen Mirren, Tom Wilkinson a Ciarán Hinds) jsou uznáváni jako národní hrdinové pro své zásluhy z roku 1965. Jenže ne vše je tak, jak se zdá být. Tajemství, které všichni tři souhlasili, že si vezmou do hrobu, nevyhnutelně vstupuje zpátky do jejich životů a obrací je vzhůru nohama.

Věděli jste, že...

  • Natočit takto kvalitní snímek s tak nízkým rozpočtem, to se ve filmové branži nestává často. Produkce si vystačila s pouhými 20 miliony dolarů a odměnou jim byly celosvětové tržby ve výši 45 milionů.
  • Ciaránu Hindsovi jde zahrát agenta z Mossadu asi o poznání líp než jiným hercům, protože toto byla již jeho druhá role obdobného charakteru. Prvního izraelského agenta si zahrál v dramatu Mnichov.
  • Julia Roberts se po zkouknutí tohoto snímku nechala slyšet, že by velmi stála o to, zahrát si v budoucnu s Jessicou Chastain (mladou agentkou Rachel). Mimochodem Jessica v rámci přípravy na natáčení prošla velmi intenzivním čtyřměsíčním tréninkem Krav Maga, což je velmi efektivní druh sebeobrany vynalezený a používaný právě izraelskou armádou.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.