Nezastavitelný film i vlak vám zvýší adrenalin v krvi

Skvělé napětí, kvalitní herecké výkony filmových hvězd a fascinující záběry kamery spojuje příběh natočený na motivy skutečné události. Denzel Washington a Chris Pine se pokusí v thrilleru Tonyho Scotta zarazit nezastavitelný vlak se zkázonosným nákladem. V pátek ve 21.35 na Primě.

Režisér Tony Scott, mimo jiné bratr dalšího režiséra Ridleyho Scotta (Vetřelec, Hannibal), se proslavil napínavými snímky, které často sklízejí mnohem větší úspěch u diváků, než u kritiky.

Co je ale víc, než divácký zájem a tím pádem i komerční úspěch? To Tony moc dobře ví, a tak chrlí jeden úspěšný snímek za druhým. Jeho rukopis má ale jedno velké kouzlo, jeho filmy jsou velmi velmi osobité a vždy nabídnou zajímavou zápletku, kterou doplňuje poutavě vyprávěný děj. Vzpomeňme alespoň na jeho trháky jako Top Gun, Poslední skaut, Vražedný příliv nebo Spy Game.

V Nezastavitelném se vše, co do té doby dokázal, snoubí s jeho dalším talentem – čichem na správné herce ve stěžejních rolích. I když nás mohou v sobotním filmu stále uchvacovat skvělé záběry na běsnící lokomotivu, která rozdrtí každou překážku, tím, co vás určitě rovněž zaujme, budou herecké výkony obou hlavních představitelů.

Oscarem ověnčený Denzel Washington nezapře svou hloubavou povahu, ale na rozdíl od nedávno na Primě uvedeného filmu Nepřítel státu bude mnohem akčnější. Co mu také zbývá? Jako bývalý inženýr musí během několika desítek minut přijít na způsob, jak zachránit nevelké město před zkázonosným nákladem neřízeného vlaku.

Má po ruce pohledného, trochu výbušného mladíka – mladého průvodčího – kterého ztělesní Chris Pine. Pro někoho může být toto jméno neznámé, ale stačí si vzpomenout na nejnovější film o slavném Star Treku a hups, máme tu trochu rozšafného Jamese T. Kirka! Ani v Nezastavitelném si nebude Chris hrát na způsobného chlapečka, naopak. Právě mladicky nerozvážná odvaha a divokost bude to pravé, co ve dvojici s Denzelem Washingtonem bude skýtat naději na úspěšný konec nesmírně riskantní akce na záchranu lidských životů.

V pátek se tedy na Primě od 21.35 připravte se na pořádnou jízdu, kterou rozhodně na naší dráze jen tak nezažijete.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.