Seriály a filmy

9. ledna 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Odhalte minulost nesmrtelného superhrdiny Wolverina!

Nemilosrdný, ale spravedlivý a velmi přitažlivý mutant Wolverine (Hugh Jackman) oplývá historií, která byla až dosud velkou neznámou. Pojďte s námi odhalit jeho tajemství skrývající se v minulém století. Nenechte si ujít akční sci-fi X-Men Origins: Wolverine u nás na Primě dnes ve 21:30!

Je to tady! Konečně se dozvíme, co bylo na prvopočátku ságy o hrdinských mutantech X-Menech. Zatímco se první dva díly odehrály v blízké budoucnosti, tento příběh prožívá hlavní hrdina ve 20. století. Mladý mutant Logan alias Wolverine oplývá neuvěřitelnou silou, magickou schopností regenerace a nezničitelnými drápy z kovu jménem adamantium.

Na startu jeho hrdinské cesty stojí tragická událost. Přichází o životní lásku a je to její smrt, kvůli které se Wolverine stane součástí tajného vojenského programu a která mu obrátí život naruby. Pod rukou velitele Strykera (Danny Huston) vznikne tajná vládní jednotka Team X, jejímiž členové jsou právě mutanti. Wolverine se mezi nimi seznámí s neskutečně udatným Victorem Creedem (Liev Schreiber), se kterým ho čeká životní souboj z nejtěžších.

Perličky z přípravy filmu

  • Herecké hvězdy – Hugh Jackman i Liev Schreiber – musely před natáčením řádně zapracovat na fyzičce. Jackman nabral 10 kg svalové hmoty a Schreiber dokonce dvakrát tolik. Oba chodili denně do posilovny a museli jíst 6x denně.
  • „Kuřecí genocida“ – tak nazvali herci svou proteinovou dietu. Museli jíst hlavně kuřata se zeleninou.
  • Liev Schreiber měl původně hrát Strykera, ale mnohem více se mu zamlouvala role Victora Creeda. Dalo mu to práci, ale nakonec ji na režisérovi a producentech vydyndal.
  • V některých scénách musely být Wolverinovy drápy nahrazeny počítačovou animací, protože ty rekvizitní nevypadaly příliš věrohodně.
  • Film měl být celý natočen na Novém Zélandu, ale došlo k fatálnímu problému. Ačkoliv vláda povolila použití obrovského množství výbušnin, místní zastupitelstvo se obávalo problémů a natáčení zablokovalo natolik, že muselo být přerušeno a dokončeno ve Spojených Státech.
  • Některé scény byly zcela vytvořené digitální technologií. Celý film obsahuje více jak tisícovku vizuálních triků. Práci si mezi sebou muselo rozdělit 17 trikových studií, jinak by film nebyl dokončen dodnes.
  • Film postihl jeden z největších internetových skandálů – byl ukraden ještě před dokončením. Nedokončenou verzi si stáhlo 4 a půl milionu nedočkavých diváků. I tak ale produkce vydělala celých 213 milionů dolarů.

Dejte si dnes večer akční dobrodružství s Hugh Jackmanem X-Men Origins: Wolverine u nás na Primě ve 21:30. A pozor! Film nekončí závěrečnými titulky, ale po nich!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.