Po dalším pokladu budou pátrat Nicolas Cage a Diane Krugerová

Druhý díl hitu Lovci pokladů nese podtitul Kniha tajemství. Hlavní hrdina Ben potřebuje tuto knihu získat, aby mohl očistit jméno svého předka. Ten byl nařčen, že se podílel na atentátu na amerického prezidenta Lincolna. Jenže Kniha tajemství je řádně střežená! Dívejte se v neděli ve 20.15 na Primu.

Všechno začalo tím, že obchodník na černém trhu Mitch Wilkinson (Ed Harris) našel útržek stránky z deníku, který si psal vrah amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Na útržku bylo čitelné jméno Thomas Gates. A Mitchovi se podaří všechny přesvědčit, že Gates byl hlavním mozkem historického atentátu. Tomu se zdráhá uvěřit vynikající hledač pokladů Ben Gates (Nicolas Cage) a rozhodne se očistit jméno svého předka i celé rodiny tím, že záhadě přijde na kloub.

Paříž, Londýn, Washington. Všude tam nachází Ben a jeho dnes již bývalá přítelkyně Abigail (Diane Krugerová) klíče k objasnění záhady, co se tehdy v minulosti stalo. Spolu s nimi se na dobrodružnou cestu vydává i Benův otec (John Voight) a roztomilý počítačák Riley (Justin Bartha). Indicie je dovedou z Evropy zpátky do Ameriky, dozvědí se o tzv. Knize tajemství.

Podívejte se na ukázku:

Jenže kde kniha přesně je, ví jen prezident USA. Jak se k němu dostat? A co se Ben nakonec v knize dozví? Dokáže, že jeho pra pra praděd nebyl spolutvůrcem atentátu? Anebo vyhraje padouch Mitch Wilkinson, který se na Bena a jeho tým nalepí, protože tuší, že na konci celé historické hádanky je cesta k něčemu mnohem většímu, k pokladu ve Městě zlata.

Těšte se na:

  • Hádanky, šifry, indicie
  • Výborná akční honička v autech
  • Vloupání do Bílého domu
  • Únos prezidenta
  • Dech beroucí finále v podzemním Města zlata!

Co o filmu možná nevíte:

  • Tvůrci zůstali věrni hereckému obsazení z jedničky, které jen doplňuje královna britského herectví Helen Mirrenová. Hraje Benovu matku. Ta dokonce kvůli filmu obětovala schůzku s anglickou královnou Alžbětou II. Královna tak chtěla herečku odměnit za účinkování v biografickém filmu The Queen (2006). V den schůzky točila totiž Helen Mirrenová právě Lovce pokladů v Jižní Dakotě.
  • Režisér John Turteltaub během natáčení „přepřahal“ kameramana. Původně měl celý film natočit Amir Mokri, ale nahradil ho John Schwartzman. Důvodem prý byly rozdíly v uměleckém vidění.
  • Filmaře potkávaly i takové situace, jako když přes noc nasněžilo asi centimetr sněhu. Jenže předchozí záběry byly bez sněhu. A tak kvůli zachování posloupnosti museli nasadit hadice s horkou vodou a sníh bez milosti spláchnout.
  • Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007) byly tak žhavé zboží, že filmové kopie byly do kin rozváženy pod falešným názvem Cinnamon („Skořice“), aby nedošlo k vyzrazení či stažení filmu ještě před premiérou.
  • Producent Jerry Bruckheimer dobře věděl, že pokračování Lovců pokladů je zlaté vejce. A že investice 130 milionů dolarů, za které bylo pokračování natočeno, se bohatě vrátí. Měl pravdu, .snímek vydělal 457 milionů dolarů

Podívejte se na upoutávku:

Bavte se u skvělého dobrodružného akčního snímku Lovci pokladů: Kniha tajemství v neděli ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.