Podívejte se na upoutávky Cizinky. Co můžete čekat?

Premiéru seriálu Cizinka uvidíte už tuto sobotu ve 22.15. Podívejte se na upoutávky seriálu, kde se hlavní postava Claire v roce 1945 dostane omylem do 18. století. V každém století potká jiného muže a bude bojovat proti svárům.

Silná schopná žena uprostřed mužského světa stále zůstává na televizní obrazovce vzácností. A i když se na první pohled může zdát, že Cizinka má blízko k zidealizovaným romantickým pohádkám, opak je pravdou. Tento seriál není žádná sexuálně explicitní historická povídačka. Hlavní hrdinka Claire je sebevědomá a prostořeká, vyjadřuje se přímo – co na srdci, to na jazyku, okouzluje místní válečné náčelníky, zvládá amputace na válečném poli a rozhodně se umí napít.

Seriál Cizinka vznikl podle úspěšných knížek spisovatelky Diany Gabaldon. Jejich hlavní hrdinku si fanoušci zamilovali už před 25 lety, kdy vyšel první díl. Cizinku převedl na televizní obrazovku producent a scenárista Ronald D. Moore, který je podepsaný pod slavnými sci-fi seriály Battlestar Galactica, Star Trek: Nová generace, Star Trek: Hluboký vesmír devět a Star Trek: Voyager.

Knižní předloha

Podle autorky Diany Gabaldon je televizní Cizinka poměrně věrná knižní předloze. Jenom začátek se trochu změnil. „Během počátečních 30 nebo 40 minut prvního dílu se odehraje hodně věcí, které v knížce nejsou nebo vznikly jako spojení několika věcí, o kterých se dočtete,“ říká Moore.

Jak se bude seriál vyvíjet?

První série přesto zůstala poměrně přímočará. „Základní dějová linie byla od začátku jasná: Claire se snaží dostat domů, pak se setkává se zvláštním mužem, najednou se zamiluje a není jisté, jestli se ještě vrátí domů.“

Druhá polovina první série má pak podstatně temnější atmosféru. „Děj seriálu se více komplikuje a emoce jsou vypjatější,“ vysvětluje Moore.

„Claire se v podstatě snaží zapadnout do 18. století, zjistit, jak se tam dostala a jak by se mohla vrátit zpátky za svým manželem, kterého stále nepřestala milovat. Zároveň začíná něco cítit k Jamiemu a nakonec se za něj musí vdát, aby unikla spárům Černého Jacka Randalla a britským Červenokabátníkům.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.