Poslední casting v Praze: moderátoři, drezura i Halina Pawlowská
Originální televizní show Česko Slovensko má talent má za sebou poslední casting. Odehrával se v pražském hotelu Corinthia a přišly na něj na 2000 lidí.
Už čtvrthodinu před zahájením castingu se kolem hotelu vinul dav zhruba 500 lidí. Někteří přicházeli rovnou v kostýmech, a budili tak náležitou pozornost kolemjdoucích, stejně jako taneční skupiny, které venku kolem dopilovávaly svá čísla. Směs uchazečů o účast v soutěži byla tentokrát opravdu pestrá – nechyběli jako vždy zpěváci a tanečníci, ale také žongléři, imitátoři, kouzelníci nebo hadí žena.
Nejnepřehlédnutelnější soutěžící byla Naděžda Krupská z Prahy, která imitovala Halinu Pawlovskou. Pod objemným kostýmem se skrýval David, který se svým kolegou vystupuje v travesty show. Imituje pouze Halinu, ale jako travesty umělec paroduje Petru Janů, Lucii Bílou, Leonu Machálkovou a další zpěvačky. „Snažím se, aby diváci při mých vystoupeních brečeli smíchy,“ říkal.
Devět babiček
Nejstaršími tanečnicemi byla skupina devíti babiček z domova důchodců v Praze-Hájích, která si říká Babči tančí. „Věkový průměr je 85 a půl roku a nejstarší z nás je 96 let. Vystupujeme spolu 8 let, dřív jsme tančily vestoje, ale teď raději vsedě. A na jakou hudbu – no přece na rokenrol,“ vysvětlila s klidem jedna z tanečnic.
Jednu z nejoriginálnějších disciplín porotě předvedla Michaela Košťálová, která vystupovala s dramatickou kresbou. Sama si ji prý vymyslela a netuší, jestli je jediná, nebo zda ji provozuje i někdo jiný. „V této disciplíně jde o dramatické podtržení toho, co zachycuji na obraz. Studovala jsem malbu a průběžně portrétuji ženy. Tady jsem malovala Boženu Němcovou a k tomu jsem se oblékla jako kněžna,“ vysvětlila.
Hřebec Garaňon
Nejkrásnějším soutěžícím byl devítiletý hřebec Garaňon, který přijel se svým majitelem Robertem Štipkou předvést ukázku španělské drezury. „Pocházím z páté generace cirkusových umělců, věnuju se tomu odmalička a zúčastnit se castingu mě navedl můj táta,“ řekl dvaapadesátiletý drezér. Koníkovi se produkce tak líbila, že se pak nechtěl nechat naložit do přepravního boxu a dával všemožně najevo, že by ještě rád na castingu zůstal.
Největší „atrakcí“ pražského castingu byli ale moderátoři soutěže, kteří se všem přítomným nejen představili, ale také rovnou začali pracovat. S některými účinkujícími dělali rozhovory a točili reportáže. Jak známý slovenský moderátor Martin Pyco Rausch, tak český herec a muzikantJakub Prachař nabídku moderovat Česko Slovensko má talent hodně zvažovali, i když každý z trochu jiného důvodu.
„Hodně jsem o té nabídce přemýšlel, proto, jestli bude možné skloubit moderování téhle soutěže s divadlem a koncerty naší kapely NightWork. Ze začátku jsem si vůbec neuměl představit, že se to povede dát časově dohromady. Ale nakonec se to podařilo, protože mi spousta lidí vyšla vstříc, a za to jim moc děkuju,“ řekl Jakub Prachař.
„Já jsem váhal proto, že je to pro mě tento rok třetí velký projekt. Od ledna jsem moderoval devět kol Eurovize a od března do června taneční soutěž Let´s dance. A já se snažím moderovat každý rok maximálně dva velké projekty, protože je to hodně náročné. Ale pak jsem si řekl, že pokud tento třetí přežiju, odpočívat budu v lednu,“ říkal se smíchem Martin Pyco Rausch.
Cheerleaders Eagles
Moderátoři také na pražském castingu vyhlásili honbu za Divokou kartou, která jejího nálezce posouvá rovnou do dalšího kola. Tím šťastným byl tentokrát čtyřiadvacetiletý Pavel Nulíček z Prahy, který na casting přijel se čtyřmi dalšími kolegy jako skupina cheerleaders, která si říká Prague Eagles.
Castingy úspěšně skončily, tvůrčí tým pod vedením režiséra Jeffa Minaříka teď musí z několika tisíc uchazečů vybrat na čtyři stovky lidí, kteří svůj talent předvedou už před porotci Lucií Bílou, Janem Krausem a Jaroslavem Slávikem. Jak se jim bude dařit, uvidíte na obrazovkách Televize Prima a TV JOJ na podzim tohoto roku v jediné originální talentové show Česko Slovensko má talent.