Seriály a filmy

14. července 2015 10:00

Petra Kloidová

Poznejte další české lokace ze Třech mušketýrů

Většina tří sérií Třech mušketýrů se natáčí v České republice, a tak diváci v každé epizodě mohou poznávat další a další místa, která stojí za to vidět.

V první a druhé epizodě jste mohli poznávat hlavně klasická televizní stanoviště Třech mušketýrů, která se v seriálu budou opakovat. Proč? Krásný zámek Ploskovice totiž funguje jako základna krále Ludvíka XII., jehož ochraňují mušketýři, a klášter v Doksanech představuje základnu samotných mušketýrů (předměstí Paříže).

Dobříšké zahrady psoloužily jako další královský majetek

Například ve čtvrté epizodě jste mohli vidět nádherné dobříšské francouzské zahrady. Zámek Dobříš a hlavně jeho krásné zahrady se v seriálu budou objevovat ve scénách, které mají spojitost s královskou rodinou. Přímo ve čtvrté epizodě jste zahradu dobříšského zámku mohli vidět ve scéně, kde se Aramis potkal s Marsacem, bývalým mušketýrem.

Zámek pro Adinu Mandlovou

Současná podoba zámku pochází z let 1745–1765, kdy byla Jindřichem Pavlem Mansfeldem uskutečněna rokoková přestavba. Až do 2. světové války jej vlastnil šlechtický rod Colloredo-Mansfeldů. V roce 1942 jej vyvlastnili nacisté a zámek sloužil jako sídlo říšského protektora. V roce 1945 jej získal československý stát a od této doby až do 90. let 20. století sloužil Svazu českých spisovatelů jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl navrácen potomkům bývalých vlastníků, rodině Colloredo-Mansfeldů.

V roce 1991 se na zámku usídlila z emigrace se vrátivší česká herečka Adina Mandlová. Po krátké době byla ale ze zdravotních důvodů převezena do příbramské nemocnice. K zámku samozřejmě patří velká francouzská zahrada se sochami od Ignáce Františka Platzera. Anglický park s Čertovým mostem a hlavně trojkřídlý patrový zámek s mansardovou střechou, ve kterém se ukrývají dochované sklepy z časů zmíněného hradu, 11 pokojů s výzdobou ve stylu pozdního baroka, rokoka a klasicismu. Dále Zrcadlový sál s nádhernou štukovou výzdobou a freskami od Jana P. Molitora.

Zázemí krále Francie na zámku v Ploskovicích

Nádherné prostředí, kde král cvičí střelbu na ptáky, najdete na zámku Ploskovice. Jeho interiéry a exteriéry budete vídat v seriálu často, poněvadž zastupuje zázemí královské rodiny. Ploskovice jsou státním zámkem, barokní zámeckou stavbu naleznete ve stejnojmenné obci v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji asi 6 kilometrů východně od Litoměřic.

Placené parkoviště je hned před bránou do zámku nebo můžete využít parkování v obci asi 50 m od místa.

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.