Seriály a filmy

14. července 2015 10:00

Petra Kloidová

Poznejte další české lokace ze Třech mušketýrů

Většina tří sérií Třech mušketýrů se natáčí v České republice, a tak diváci v každé epizodě mohou poznávat další a další místa, která stojí za to vidět.

V první a druhé epizodě jste mohli poznávat hlavně klasická televizní stanoviště Třech mušketýrů, která se v seriálu budou opakovat. Proč? Krásný zámek Ploskovice totiž funguje jako základna krále Ludvíka XII., jehož ochraňují mušketýři, a klášter v Doksanech představuje základnu samotných mušketýrů (předměstí Paříže).

Dobříšké zahrady psoloužily jako další královský majetek

Například ve čtvrté epizodě jste mohli vidět nádherné dobříšské francouzské zahrady. Zámek Dobříš a hlavně jeho krásné zahrady se v seriálu budou objevovat ve scénách, které mají spojitost s královskou rodinou. Přímo ve čtvrté epizodě jste zahradu dobříšského zámku mohli vidět ve scéně, kde se Aramis potkal s Marsacem, bývalým mušketýrem.

Zámek pro Adinu Mandlovou

Současná podoba zámku pochází z let 1745–1765, kdy byla Jindřichem Pavlem Mansfeldem uskutečněna rokoková přestavba. Až do 2. světové války jej vlastnil šlechtický rod Colloredo-Mansfeldů. V roce 1942 jej vyvlastnili nacisté a zámek sloužil jako sídlo říšského protektora. V roce 1945 jej získal československý stát a od této doby až do 90. let 20. století sloužil Svazu českých spisovatelů jako Domov spisovatelů. V roce 1998 byl navrácen potomkům bývalých vlastníků, rodině Colloredo-Mansfeldů.

V roce 1991 se na zámku usídlila z emigrace se vrátivší česká herečka Adina Mandlová. Po krátké době byla ale ze zdravotních důvodů převezena do příbramské nemocnice. K zámku samozřejmě patří velká francouzská zahrada se sochami od Ignáce Františka Platzera. Anglický park s Čertovým mostem a hlavně trojkřídlý patrový zámek s mansardovou střechou, ve kterém se ukrývají dochované sklepy z časů zmíněného hradu, 11 pokojů s výzdobou ve stylu pozdního baroka, rokoka a klasicismu. Dále Zrcadlový sál s nádhernou štukovou výzdobou a freskami od Jana P. Molitora.

Zázemí krále Francie na zámku v Ploskovicích

Nádherné prostředí, kde král cvičí střelbu na ptáky, najdete na zámku Ploskovice. Jeho interiéry a exteriéry budete vídat v seriálu často, poněvadž zastupuje zázemí královské rodiny. Ploskovice jsou státním zámkem, barokní zámeckou stavbu naleznete ve stejnojmenné obci v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji asi 6 kilometrů východně od Litoměřic.

Placené parkoviště je hned před bránou do zámku nebo můžete využít parkování v obci asi 50 m od místa.

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.