Sběratelé kostí řeší reality show: Poznejte ty nejkontroverznější, kde účinkují děti!

Lovci pokladů objeví tělo dívky pokryté houbami. Kůstka s Boothem v úterý ve 20.15 později zjistí, že se jedná o producentku známé reality show ze soudního prostředí. Reality show vzbuzují extrémní vášně. Znáte však ty nejkontroverznější?

Kdo šel producentce po krku a proč? To už zjistí Booth s Kůstkou. Snad. Reality show jsou často trnem v oku televizním divákům, jenže druhá půlka je pro změnu miluje. Zatímco ty v českém podání kritickou mez málokdy překročí, v zahraničí se s tím často nepárají. Podívejte se na trojku počinů, které nadzvedly (nejen) diváky z gaučů a křesel.

Puberťáci starající se o opravdová mimina

Matkami a otci se „učili být“ účastníci reality show Baby Borrowers pocházející z produkce britské BBC. Pětice párů teenagerů během jednoho měsíce, pod dohledem kamer, absolvovala jakýsi kurz rodičovské péče. Vše začalo fiktivním těhotenstvím, pak však přišla na řadu skutečná „zapůjčená“ mimina, batolata a tak dále. Producenti reality show chtěli údajně mladým lidem ukázat, co výchova potomků obnáší, protože v Británii je vysoký počet nezletilých rodičů.

Reality show Baby Borrowers

Show se však nesetkala s přílišným pochopením. BBC sice ujišťovala diváky, že rodiče dali k zapůjčení dětí souhlas a během natáčení je zkušená chůva neustále po ruce. Později se však právě někteří rodiče ozvali, že chůvy se chovaly nevhodně. V Británii, kde show v roce 2007 začala, se odehrály dvě série, v USA proběhla jen jedna jediná.

Netradiční letní tábor

Děti hrály hlavní roli i v další emoce vzbuzující reality show Kid Nation, kterou před sedmi lety vysílala americká televize CBS. Koncept show byl, což uznal i její producent Tom Foreman, tak trochu inspirován kultovní knihou Pán much, která popisuje soužití dětí bez dohledu dospělých – ovšem v případě knihy s děsivými následky.

Reality show Kid Nation

Kid Nation měl sledovat soužití 40 dětí mezi 8 a 15 lety v městečku v Novém Mexiku. Účastníci museli, pod dohledem kamer a za asistence týmu psychologů ovšem jinak bez pomoci dospělých, vybudovat efektivní společenskou strukturu – včetně zákonů. Show kritizovali ochránci dětských práv s tím, že děti mohou přijít k psychické i fyzické újmě. Navíc zameškaly měsíc školy, tvůrci však argumentovali tím, že se během show naučí jiné dovednosti. Nicméně po 13 epizodách televize nakonec show zrušila.

Je libo tvář Brada Pitta?

Ze všech tří zdaleka „nejhustší“ byla americká reality show I want a famous face. O co šlo? Nu, přihlásili se zpravidla extrémní fanoušci nějaké celebrity, kteří se snaží různými plastickými operacemi dosáhnout „dokonalé“ podoby jejich idolu. A pokud už účinkující této reality show měli občanské průkazy, myšlení bylo dětské určitě.

Pro ty, kteří chtěli nové obličeje, tu byla I want famous face

V show jsme viděli proměny na Pamelu Anderson, Jennifer Lopez, Davida Beckhama nebo Brada Pitta. Oslava „možností“ plastické chirurgie, nebo čiré šílenství? Posuďte sami. Následky však v tomto případě byly doslova trvalé.

Byla reality show ve Sběratelích kostí podobně kontroverzní? Nechte se překvapit v úterý od 20.15 na Prima love.

Šárka Novotná

Celý podzim jste mohli na Primě sledovat reality show Vyvolení. Zavzpomínejte, co kontroverzního se dělo u nás:

Podobné články

Sdílejte článek