Seriály a filmy

27. ledna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: sestry Geislerovy, pozitivní psycholog a průkopnice vyváženého životního stylu

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Aňa Geislerová, výtvarnice Lela Geislerová, kouč Jan Mühlfeit a porodní asistentka Magdalena Mikulandová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. ledna ve 21.35 na Primě.

Prvními, kdo poctí svou návštěvu dnešní talkshow, jsou hned dvě krásné dámy, sestry Aňa a Lela Geislerovy, jež koncem minulého roku společně vydaly knížku, kterou také přinesly Janu Krausovi darem. Její obsah je poskládán ze sloupků, které psala po dobu pěti let herečka Anna pro jeden prestižní časopis, a ilustrovala ji její starší sestra, výtvarnice Lenka. „V průběhu těch let, co to Lela ilustrovala, jsem ji párkrát požádala, ať mi všude nedělá skleničku do ruky. Ale myslím, že když jsem ji o to žádala, tak jsem ji taky měla v ruce,“ vysvětluje herečka domnělou nespokojenost s některými kresbami.

Dalším hostem je Jan Mühlfeit, muž, jehož jméno je spojeno s IT světem. Řadu let pracoval pro nadnárodní společnost, byl dokonce jejím ředitelem pro Evropu. Nyní se věnuje tzv. pozitivní psychologii. „Martin Seligman, což je duchovní otec pozitivní psychologie, řekl, že psychologie je jen poloviční disciplína, protože zkoumá to, co je na lidech špatné, a ne to, co je na nich dobré. A my jsme to měli úplně stejné ve firmě. Říkali jsme lidem, že tohle jsou jejich čtyři největší slabiny, že na tom musí makat a že se z nich stane hvězda. Když jsme to otočili a začali jsme pracovat s tím, kde mají ti lidé své silné stránky, já tomu říkám odemykání potenciálu, tak se z průměrného týmu stal nejlepší tým na světě v době, kdy byla firma největší světovou IT společností,“ zasvěcuje diváky do podstaty pozitivní psychologie pan Mühlfeit a dodává: „Podle průzkumů jen 17 procent lidí využívá svůj talent v každodenní práci. Takže svět jede na jednu pětinu výkonu. Lidé, kteří ho nevyužívají, žijí vlastně život někoho jiného.“

Posledním dnešním hostem je nutriční poradkyně a porodní asistentka Magdalena Mikulandová, s níž hned v úvodu zahájí Jan Kraus debatu o domácích porodech, kdy vysvětluje, že je mu úplně jedno, kde rodí cizí ženy, ale že kdyby měla jeho žena rodit doma, tak by tam raději nebyl. „To byste koneckonců uplatnil ten model, že dřív, když se rodilo, šli chlapi z chalupy,“ přitakává paní Magdalena a pokračuje: „Porodnictví je nejstarší obor v medicíně a také se vyvíjí, ale dokud budeme rodit tak, jak se rodívalo vždycky, tak jako lidstvo nevymřeme. Jestli ale uděláme nějaké změny, tak se domnívám, že uděláme fatální chybu. Vývoj by měl být v empatii, v tom, že ženy budou mít možnost zvolit si, co chtějí, ale já osobně také nejsem pro porod doma. Zažila jsem dost porodů, dost jsem jich sama odvedla a vím, že stačí malinko a může se stát katastrofa. Ale nejsem proti tomu, aby si ženy vybíraly, co chtějí.“

To a mnohem více se dozvíte dnes večer v dalším díle Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.