Štěstí je krásná věc! Přesvědčte se o tom v neděli s Petrou Hřebíčkovou na Primě

Štěstí je krásná věc - upoutávka

Televize Prima odvysílá v neděli 16. května ve 20:15 premiéru české komedie Štěstí je krásná věc s Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou v hlavních rolích. Film vypráví příběh nezaměstnaného a zadluženého páru Čendy a Jany. Když se na ně jednoho dne usměje štěstí v podobě výhry 176 milionů korun, jsou nadšení a začnou si užívat. Brzy se ale ukáže, že peníze nejsou v životě to nejdůležitější…

Po divácky úspěšných filmech Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Všechno nebo nic nebo Kajínek se producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov rozhodla natočit komedii s názvem Štěstí je krásná věc. Tentokrát jde o výhru balíku peněz v loterii, kterou získá dvojice v podání Petry Hřebíčkové a Karla Zimy. Režie se ujal Jiří Novák.

Štěstí je krásná věc: Film o tom, že štěstí není, co se zdá

„Je to komedie o dvou mladých lidech, kteří vyhráli obrovskou částku peněz. To jim ale začne narušovat jejich vztah,“ vysvětlil režisér, který má za sebou seriály jako Kafe & Cigárko, Comeback či dokumentární Na cestě o adaptaci původně litevského scénáře v českém prostředí. Dvojice totiž nemá zaměstnání, zato má všude spoustu dluhů. A když při jedné výjimečné návštěvě kostela získá tiket, který jim přinese 176 milionů, začnou se kolem nich dít věci…

„Oni ty peníze vlastně nepotřebují. Žijí teď a tady, co mají, to vydají a jsou spokojení. Hlavní je, že se mají rádi,“ řekla Petra Hřebíčková o své roli Jany. „Neumí moc hospodařit, mají dluhy, ale nemají problém. Ten přijde, až když vyhrají,“ dodal herec Karel Zima alias Čenda. „Vyhrát takový balík pro ně není výhra, ale spíš problém. Nedokážou s tím najednou nakládat a z toho vznikají vtipné situace. A samozřejmě taky problémy, takže to chvíli vypadá i na rozchod,“ popsali své postavy Jany a Čendy herci. Když se totiž po vsi, kde žijí, rozkřikne, že vyhráli takovou částku, začne si nejen jejich okolí chodit pro svoje dluhy, ale objeví se i zapomenutí spolužáci ze školy či bratr, který se neukázal několik let. Toho si zahrál Jan Dolanský. Jejich otce Ondřej Pavelka a nepřejícího souseda ztvárnil Marek Taclík.

V dalších rolích se objeví například Tomáš Jeřábek, Zdeněk Godla, Markéta Hrubešová, Jaroslava Pokorná, Martin Písařík, David Novotný nebo Leoš Noha. I když by se zdálo, že s takovým názvem filmu musí mít štěstí i štáb, bohužel nestálo při původním režisérovi Tomáši Svobodovi, který měl po sedmi natáčecích dnech vážnou dopravní nehodu. Kvůli následné zdravotní neschopnosti se tak musel režisérského křesla vzdát a producenti ho po zbytek natáčení předali do rukou režiséra Jiřího Nováka.

Na film Štěstí je krásná věc se mrkněte v neděli od 20:15 na Primě, nicméně kdyby se vám tento termín nehodil, na komedii Jiřího Nováka se můžete podívat také on-line v iPrima Videopůjčovně:

Štěstí je krásná věc aneb hudba podle Richarda Müllera

Jednu z „hlavních rolí“ má ve snímku samozřejmě i oblíbená píseň Štěstí je krásná věc Richarda Müllera, podle které se celý film jmenuje. Slovenský zpěvák se dokonce představí i se zcela novým songem, který k tomuto snímku nazpíval. „Když mi producent Igor Konyukov zavolal, jestli bych nazpíval další píseň do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž ve filmu použili už originální skladbu Štěstí je krásná věc, kterou jsem nazpíval před 30 lety. Když mi ale novou písničku poslali, změnil jsem názor,“ vysvětlil Richard Müller, který song s názvem Chladnej den nazpíval v češtině.

„Tenhle song má jinou atmosféru než Štěstí je krásná věc. Řekl bych – až epickou. Poslechl jsem si ho několikrát, podíval se na film a dostal jsem chuť to zkusit. Ten hudební podklad je krásný a mě opravdu těší, že mám ve filmu nakonec písničky dvě,“ dodal zpěvák o songu, který složil hudební skladatel René Rypar a text k němu napsala Gábina Osvaldová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.