Třetí případ Mordparty: utýraného muže a zlomené děti budou vyšetřovat Kája a Naďa

Třetí případ Mordparty bude tak trochu mystický s nádechem hororu a hlavně s velkými zvraty v celém vyšetřování. Vyšetřovatelé Naďa a Kája uvíznou v horách kvůli špatnému počasí během šetření brutálního případu. Vrah je někde mezi nimi...Mordpartu uvidíte už tuto neděli ve 20.15.

Díly nového krimi seriálu Mordparta můžete sledovat online na PrimaPlay.

3. případ: vražda Zoltána Kadlece, vychovatele v převýchovném zařízení

místo činu: reedukační centrum pro mladistvé, severní Čechy

čas: pololetní prázdniny

Vyšetřuje: Mordparta - tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Svítání, šum listí, jinak ticho. Na zavřené mřížované bráně visí nakřivo zavěšená cedule s nápisem „Reedukační centrum pro mladistvé“. V pozadí, na konci příjezdové cesty, se vyjímá historická budova, působí znepokojivě, liduprázdně. Stojí na konci světa, odříznuta od veškeré civilizace uprostřed lesa, který jakoby ji pohlcoval. Kdysi byl tady ústav pro duševně nemocné děti. Ten vyhořel a ještě týdny po požáru bylo v lesích cítit spálené maso. Budovu rekonstruovali, ale někde v jejich základech pořád zůstává stín prokletí…

Když vyšetřovatelé z Mordparty dorazili na místo činu, které bylo kus cesty lesem od hlavní budovy centra, (zavolal jim ředitel ústavu Heřman Štokl), našli tam tělo asi pětačtyřicetiletého muže, ležel na boku, ústa převázané látkou, byl celý od bláta.

Vězení v horách

Soudní lékař konstatoval, že za stav, ve kterém se muž nachází, by se nemusela stydět ani Camorra. Na chodidlech četné fraktury a stopy po provazech, ruce svázané lanem, prsty polámané. Podle tvaru předsmrtných modřin to vypadalo na údery tupou částí kladiva. Zemřel na šok a vykrvácení, které způsobil dlouhý podélný řez na hrudi, podobný ypsilonovému pitevnímu řezu. Vrah ho odříznul od stromu, ke kterému byl přivázaný, až když s ním byl hotov. Obětí byl jeden z vychovatelů – Zoltán Kadlec.

Dřív než se vyšetřování rozeběhlo, přihnala se prudká bouře a odřízla toto místo od okolního světa, spadané stromy a vichřice bránily jakémukoliv pokusu navázat spojení s civilizací a výpadek proudu odkázal všechny jen na slabé kužely světla baterek, které celé té tragédii dodávaly ještě hrůznější obrysy.

Vyšetřovatelé měli aspoň jednu jistotu… že vrah je pořád mezi osazenstvem reedukačního centra… Mohl to být kdokoliv z personálu… další vychovatelé, kuchař, doktor nebo údržbář… nebo některý z chovanců… všichni vypadali tak, že by toho byli schopni.

Co se stalo předchozí noci? Co se skrývá za tím hrůzným způsobem popravy jednoho z vychovatelů? Co způsobilo tak strašnou nenávist? To uvidíte už v neděli ve 20.15!

Scénář: Tomáš Bombík

Režie: Peter Bebjak

Poznejte hlavní postavy Mordparty představené samotným Columbem:

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.