Troškova pohádková Strašidla přicházejí! Nebojte se jich

Rodinka hejkala Huga se musí v nové době vypořádat s úředníkem Patočkou, který je chce za neplacení nájmu vystěhovat z domu. Dívejte se, jak se Strašidla s problémem vypořádají v neděli 19. prosince ve 20:15 na Primě. Za českou pohádkovou komedií nestojí nikdo jiný, než jeden z nejúspěšnějších českých režisérů Zdeněk Troška.

Zdeněk Troška se v komedii Strašidla opět vrátil k oblíbeným pohádkám. Tentokrát představuje strašidelnou rodinku hejkala Huga, která je nucena začít pracovat a zvyknout si na život obyčejných smrtelníků. To je ale ještě složitější, než rodina čekala.

V roli hejkala Huga se těšte na Bronislava Kotiše. Jak přiznává, role to byla příjemná: „Na Hugově postavě mne bavilo, že mohla mít bříško, nemusela se namáčet ve vodě ani běhat a létat vzduchem a klidně si pobafávala doutník a obtěžovala tak celý natáčecí štáb včetně na tuto "vůni" alergického pana režiséra,“ uvádí s úsměvem herec, který se Zdeňkem Troškou pracuje již po několikáté a spolupráci si pochvaluje : „I přes obtěžování doutníkovým dýmem byl pan režisér milý jako vždy, jen jednou se rozčílil, kdo že to bafání vlastně vymyslel!“

Hejkal Hugo a jeho rod

Rodina hejkala Huga se skládá z nadpřirozených bytostí – manželky Huga/čarodějnice Particie, jejich dvou dětí, další čarodějky tety Žofie, vodníka Bubly a víly Jitřenky. Ti se mají začlenit do světa lidí, začít pracovat, chodit do školy a hlavně vydělávat peníze na nájem.

Konec rodiny se zdá neodvratný, zejména poté, co Hugo přijde o hlas a jeho žena Patricie ho opustí a odletí za svojí první láskou upírem do Temešváru. Dům má být vyklizen, čemuž chtějí strašidla za každou cenu zabránit. Vydají se za úředníkem Patočkou, který má jejich případ na starosti a ten se nechá jejich prosbami oblomit a doporučí jim, co mají začít dělat. Vodník Bubla začne pracovat v prádelně paní Karolíny jako pomocná síla, Hugo se začlení do hereckého ansámblu a zkouší s nimi pohádku a víla Jitřenka se stane první primabalerínou ve stejném divadle.

Na celou rodinu čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa. Odvážné hrdiny za pomoci kouzel a magie čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami zemní říše, přelstít úředního šimla a udržet rodinu pohromadě. Ale jejich svérázně radostný život, neutuchající láska a pocit soudržnosti jsou mnohem víc silnější, než chamtivost a podlost normálních lidí.

To a více uvidíte v pohádkové komedii Strašidla v neděli od 20:15 na Primě.

Snímek plný hereckých hvězd

V hlavních rolích rodinné komedie Strašidla vás budou bavit Bronislav Kotiš jako hejkal Hugo, Tereza Kostková v roli jeho ženy Patricie, Carmen Mayerová jako její matka Žofie, Jiří Dvořák v roli vodníka Bubly a Sara Sandeva jako víla Jitřenka.

Sourozence Ester a Eleanora hrají Nelly Řehořová a Petr Šimčák.

Lidské pokolení pak zastupují Vladimír Polívka coby úředník Patočka, Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký si zahraje ředitele školy a třídní učitelku vytvoří Anna Polívková. Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka, nebo Janu Bernáškovou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.