Seriály a filmy

2. dubna 2018 12:02

Iva Kropáčková

Unikátní metoda pomohla už řadě pacientů. Vypořádejte se s alopecií i vy

Nevratnou ztrátu vlasů lze vyléčit i bez nežádoucích účinků, přírodní a přirozenou cestou. Moderní medicína pacientům nabízí šetrnou a velmi úspěšnou léčbu. Vlasy začnou opět růst...

Je jedno, jestli jste muž nebo žena. Ztrácet vlasy ve velkém může z nejrůznějších příčin kdokoliv – i děti. Také paní Dáše začaly vlasy vypadávat do lysinky, během tří měsíců měla na hlavě ohraničenou „pleš“ na třech místech. „Bylo to pro mě hrozné. Nejdříve malá kolečka, která se zvětšovala. Nakonec jsem byla holohlavá v zadní části hlavy,“ popisuje. Léčba pomocí kožních preparátů či tekutým dusíkem na různých zdravotnických pracovištích v okolí jejího bydliště nezabírala. Pak ale našla pobočku Centra klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic, kde jí lékaři konečně pomohli. Již několik let tu úspěšně používají léčbu pomocí laseru. Paní Dáša absolvovala toto ošetření. A vlasy opět narostly. „Je to pro mě zázrak. Konečně mi opravdu léčba zabrala,“ raduje se pacientka.

Úspěšná léčba pacientky Dáši, Foto: Derma Medical Clinic

Laser: Účinná možnost léčby

Tzv. excimerový laser přitom pomáhá nejen v případě alopecie, ale i při léčbě lupénky či vitiliga, což je ztráta pigmentu. „Excimerový laser je rozhodně efektivní a bezpečnou formou aplikace UVB fototerapie. Tato léčba bude stále více využívána u dermatóz, které reagují na fototerapii a fotochemoterapii,“ tvrdí profesor Klaus Fritz, prezident Evropské společnosti pro laserovou dermatologii. Podle lékaře a ředitele Derma Medical Clinic Michala Sičáka je navíc taková léčba bez vedlejších účinků. Ty s sebou naopak přinášejí například kortikosteroidní preparáty, které se obvykle na alopecii předepisují. „Nejen že laser nezatěžuje organizmus, ale tato metoda je mnohem rychlejší, nezasahuje zdravou kůži a zamezuje vzniku jizev. Velmi přesně lze ošetřit i místa pro běžnou léčbu těžce zasažitelná, například vlasatou pokrývku hlavy,“ vysvětluje dermatolog.

Nová, ještě efektivnější metoda

Kromě samotného laseru ale experti v Derma Medical Clinic pacientům nabízí nově další možnost léčby alopecie. Aktuálně tu nejlepší a nejefektivnější metodu u nás - kombinovanou regenerativní medicínu, která může pomoci ještě většímu počtu pacientů. Využívá totiž tělu přirozenou funkci: Jeho regeneraci. Metoda je postavená na léčbě pomocí mikrojehliček, kterými se na začátku nabudí průtok krve. Poté je pacientovi aplikována jeho vlastní bioaktivní plazma obohacená o trombocyty. Posledním krokem je ošetření již zmiňovaným excimerovým laserem, který významně podpoří a urychlí celý proces léčby. „V případě této metody nemusí pacientovo tělo přijímat žádné umělé léky nebo materiály. Nehrozí tak riziko následných komplikací v podobě alergie či kontaminace. Kombinace mikrojehličkové terapie a využívání pacientovy krevní plazmy je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, takže daný postup kopíruje přirozené regenerativní procesy hojení a obnovy poškozené tkáně,“ popisuje MUDr. Michal Sičák.

>> Léčba ztráty vlasů v otázkách a odpovědích. Co můžete čekat od ošetření?

Jak léčba probíhá?

Metoda je vhodná pro všechny pacienty. Proces léčby se uskutečňuje ve 4 – 5 cyklech, přičemž jeden cyklus složený z výše uvedených tří kroků trvá asi 5 týdnů. Návštěvy probíhají ambulantní formou. Co je výjimečné, výsledky lze pozorovat už po první proceduře.

Co pomůže právě vám?

Další důležité informace o této účinné léčbě alopecie najdete na www.dermamedicalclinic.cz. Pokud se chcete objednat na osobní konzultaci, při které se s lékaři dohodnete, jaká procedura je nejvhodnější právě pro vás, kontakty jsou k dispozici zde

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.