Unikne Ben Stiller kostře obřího tyranosaura?

Komu z dětství zbyla víra, že si hračky mohou povídat a zažívat dobrodružství, pro toho je určen film Noc v muzeu. Světem fantazie nás provede Ben Stiller, rozvedený táta, co dostal nový job. A kdo mohl tušit, že práce nočního hlídače v muzeu je tak zábavná? Dívejte se v neděli ve 20.15 na Primu!

Larry Daley (Ben Stiller) je nezaměstnaný chlapík, se kterým se rozvedla žena, v podnikání mu nic nevychází a snad už tisíckrát zklamal svého syna Nicka.

Aby měl na zaplacení složenek, vezme práci nočního hlídače v newyorském muzeu plném kosterních pozůstatků, vycpaných zvířat a exponátů historických postav. Jenže když Larry dostane do ruky velkou baterku a za posledním návštěvníkem zaklapnou dveře, změní se rozsáhlá budova muzea doslova ve strašidelný zámek hrůzy.

Čarovný artefakt ze starého Egypta má na svědomí to, že všechny exponáty se západem slunce ožívají a ztichlé chodby muzea se během chvíle mění v naprostý chaos. Sotva Larry unikne rozpohybovaným kostem vyhynulého Tyrannosaura Rexe, začne ho pronásledovat nelítostný náčelník Hunů Atila.V rámci konceptu Prima KINO budete mít možnost zhlédnout každý týden jeden filmový tip. Nebude se ale jednat pouze o velké blockbustery, ale i časem prověřené velkofilmy.

Neandrtálci shánějí oheň, Římané bojují s vojáky z války severu proti jihu, na což dohlíží prezident Theodor Roosevelt (Robin Williams) a kamenná socha z Velikonočních ostrovů se shání po žvýkačce. Všemu tomuto mumraji ale hrozí nebezpečí: lupiči mají spadeno na magický egyptský artefakt. Podaří se Larrymu zloděje zastavit?

3 krát o Benu Stillerovi:

1. Režisér Shawn Levy tvrdí, že tak skvělý herecký tým získal jen díky tomu, že Ben Stiller kývl na to, že bude hrát hlavní roli. Všichni s ním chtěli hrát. Ve vedlejších rolích tu uvidíme Robina Williamse, krásnou Carlu Gugino, Owena Wilsona, Mickey Rooneyho, či Dicka Van Dyke.

2. Aby běžel dostatečně stylově a akčně ve scénách, kdy ho honí kostra tyranosaura, nakoukával Ben Stiller akční film Mission: Impossible a pokoušel se napodobit pohyby svého dlouholetého přítele a herce Toma Cruise.

3. Jedna z nejprotivnějších kreatur ve filmu je potměšilá opička Dexter, která Bena Stillera neustále fackuje a kouše. Ve skutečnosti je to hodná opice jménem Crystal a jejím trenérům trvalo několik týdnů, než jí donutili být na Bena protivná a škodit mu.

Ze zákulisí filmu:

  • Děj se odehrává sice ve smyšleném muzeu, které je ale velmi podobné Americkému přírodovědnému a historickému muzeu v New Yorku. Právě newyorské muzeum hraje v exteriérových záběrech filmu. Návštěvnost muzea po odvysílání filmu stoupla o 20%.
  • Noc v muzeu byla natočena podle stejnojmenné knižní předlohy autora Milana Trence.
  • Snímek se okamžitě stal trhákem, první víkend vydělal přes 30 milionů dolarů, druhý dokonce 38 milionů. Celkové výdělky celosvětově nakonec dosáhly 570 milionů dolarů. Film se dočkal druhého dílu a na trojku se můžeme těšit letos o Vánocích.
  • Vikingové mluví ve filmu islandštinou, zatímco řeč Hunů je totálně improvizované mumlání.

Podívejte se na upoutávku:

Dobrodružnou fantazy komedii pro celou rodinu si pusťte v neděli ve 20.15 hodin na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.