Seriály a filmy

14. října 2013 10:40

Markéta Zídková

Ve filmu Vlk nás dnes večer oslní Jack Nicholson

Děsivá proměna člověka ve vlka dožene Jacka Nicholsona až téměř k šílenství. Nebude ale sám, komu nešťastný střet se zvířecí bestií drasticky změní život. V pondělí od 22.50 vás na Primě zveme k napínavé podívané. Vše od scénáře, přes hudbu až k hereckému obsazení slibuje skvělý filmový zážitek.

Znáte to, když se člověk necítí ve své kůži, není to příjemný pocit. Někdy ale může dojít k pravému opaku, můžete se cítit silní a svěží.

Přesně to pocítí jistý redaktor newyorského nakladatelství Will Randall po jednom nepříjemném setkání se zraněným vlkem. Jako ve správném hororu asi tušíte, co přijde.

Tvůrci filmu však nestavěli na objevnosti tématu, sílu filmu vtělili do napětí, které diváky provází od prvních záběrů. To ocenili i akademici – snímek získal cenu Saturn za nejlepší scénář v oblasti sci-fi, fantasy a hororových snímků.

To, co vám nedá vydechnout, bude i přesně vyladěná a děsivost záběrů podtrhující hudba Ennia Morriconeho – slavného mága filmové hudby.

Největším pozitivem snímku jsou ale skvělé herecké výkony všech herců. Vedl je zkušený režisér Mike Nichols, za nímž stojí takové snímky jako Hlava 22, Den delfína, Biloxi Blues a z posledních třeba Soukromá válka pana Wilsona.

U hlavních rolí vsadil na jistotu. Redaktora, kterému setkání s vlkem postupně mění život, hraje Jack Nicholson. Nepotřebujete počítačové animace, ani jiné efekty. Ušlápnutý redaktůrek se vám začne i tak měnit před očima. Uhlazenost mění šílené pohledy a překvapivé zlomy v chování. Tvář Jacka nabývá tvrdších rysů a smích střídá škleb.

K poctě velkého herce patří, že i přes takové proměny jsou chvíle, kdy se najednou vrací ke své původní povaze a vy s ním nechcete věřit vlastním očím, co se to s ním vlastně děje.

Nechce tomu uvěřit ani okouzlující Michelle Pfeiffer, jejíž sex-appeal režisér s kameramanem dovedli ke skutečné neodolatelnosti. Je zranitelná, je čistá, ale jak se později ukáže, i vnitřně neuvěřitelně silná.

Ovšem pozor. I vy budete od chvíle střetu s divokým zvířetem vtaženi do příběhu, jehož průběh se vám děsivostí vryje pod kůži a podobně jako Jack Nicholsona se vás bude zmocňovat ničivost vlčího prokletí. Zkrátka na vás v pondělí večer čeká pověstné příjemné hororové chvění podpořené bezvadnou filmařinou.

Tohle prostě musíte vidět. Ve 22.50 dnes večer na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.