VIDEO: Vegetarián Moshin z Prostřeno! má doma pěkný čurbes

Po převážně ženských Prostřeno! přijde vzácná výjimka. Na jihu Moravy se na Brněnsku utkají čtyři muži a jedna žena. Mezi nimi dva Janové a vegetarián, který v partě milovníků masa působí jako bílá vrána. REPRÍZU pořadu Prostřeno! sledujte každý všední den od pondělí do párku od 18 hodin na Primě.

I když Bangladéš opustil před více než dvaceti lety, u svých stravovacích návyků zůstal. Zbydou na něho jen přílohy, pečivo, nakládané okurky a krémové polévky, které navíc příliš nemusí. Sladkostem rovněž neholduje. Natře to jediná žena mužským soupeřům? Přesvědčte se na vlastní oči v gastronomicky zajímavém Prostřeno! z Brna a okolí.

Pondělí: mistr výroby Josef

První hostitel nevěří svým očím, sejde se převážně mužská společnost. Připravil tři bohaté chody. Lososový tataráček by pro někoho mohl být ochucenější, pro někoho vůbec žádný. Mixgril z masa a zeleniny nemá vyváženou úroveň. Povedlo se vepřové i mleté bulharské karbanátky, brambory pečené na másle chutnaly též dobře. Gril vzdoruje, a on navíc zjistí, že si jeden z hostů dá jen pečený lilek a papriky. Čím uctí vegetariána?

Úterý: Jan starší

Od stolu nimroda Jana v Moutnici nikdo hladový neodejde. Až na Mohsina... Šunkové minichlebíčky jsou připraveny s láskou a chutnají dobře, stejně jako kořeněný poctivý vývar s játrovou rýží a tři dny naložený srnčí na guláš s houskovým knedlíkem. Jí se venku a zlatým hřebem večeře jsou hanácké koláče, podávané s kávou.

Podívejte se, jaký je Honza zpěvák a jak se ostatním u něj líbilo:

Středa: vegetarián Mohsin

Bangladéšan Mohsin u nás vystudoval techniku a už tady zůstal. Je nejen programátor, ale i hudebník. Soupeři ho hned počeští na Mošiho. Všichni jsou zvědaví na vegetariánský večírek, protože ani po přečtení menu netuší, co je čeká. Jak se dalo předvídat – především zelenina a cizrna. Nejvíce jim ale vadí špinavé nádobí s chlupy a hostitel, kterému je to snad jedno.

Podívejte se, jak byli ostatní vůči Moshinovi kritičtí:

Čtvrtek: ekonomka Tereza

Jediná žena je důstojnou reprezentantkou něžného pohlaví. Vysokoškolačka Tereza si zvolila náročný jídelníček a jen doufá, že ho zvládne. Po včerejšku má výhodu. Zdatná sportovkyně je zábavná, i když má taky slabou chvilku. Bojuje s mixérem... Pomůže přítel na telefonu? Hostům u ní chutná a libují si v jejím útulném a vkusném bytě.

Podívejte se, jaká byla u Terezy zábava:

Pátek: Jan mladší

Brňák z Bystrce, podnikatel a milovník hudby, je velký sympaťák a přes své mládí trojnásobný otec. Má velkou trému a náhodou skoro stejné menu jako včerejší hostitelka. Pány další krémová polévka nepotěší. Josefovi připadá žampionový krém jako „kal, co odtéká do kanálu“. Ani Moši nejásá – nejí totiž houby. Zato konfitované kachní rillettes jsou vynikající. Na hovězí na červeném víně má Honza dokonce připravený základ demi glace. Čí dušené hovězí s kaší hostům zachutná víc? Jeho, nebo Terezino? Jenže během poslední večeře dojde u zábavného kvízu, jenž souvisí s Honzovým oborem internetového marketingu, před finále k nepříjemné nehodě...

Koukněte se na ni už teď:

To uvidíte každý všední den v Prostřeno v 18.00 na Prima family!

Recepty, profily soutěžících a diskuzi najdete na webu Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.