Seriály a filmy

25. února 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Zatraceně sexy thriller. To je Miami Vice

Pár těžkých frajerů a napínavá, vizuálně skvělá kriminálka, která vás přesvědčí svou syrovostí, dokonale vykreslenou atmosférou a citem pro detail. To je slavný thriller Michaela Manna z roku 2006, který ani s časem neztrácí na kvalitě. Nenechte si ho ujít v pátek od 22.10 na Primě!

Ač co se zápletky týče, netěšte se na nic prudce originálního, obsazení, herecké výkony a řemeslná poctivost tohoto snímku vás budou bavit každou minutu – přesně celých sto třicet čtyři minut. Pod scénář i režii se podepsal Michael Mann, což je ve světě filmového průmyslu pojem. Abyste si udělali představu, jak velký pojem, jmenujme za všechny jeho snímky jen ty nejznámější: Veřejní nepřátelé (2009) s Johnym Deppem a Christianem Balem, Collateral (2004) s Tomem Criusem, Nelítostný souboj (1995) s Robertem De Nirem a Al Pacinem a třeba Poslední Mohykán (1992) s ne příliš známým, ale o to víc sexy Danielem Day-Lewisem a nezapomenutelným soundtrackem.

Jistě uznáte, že thriller o dvou drsných chlapících, policajtech na hraně zákona, z pera takového mistra musí – chtě nechtě – být fajnovým filmovým zážitkem. A to jsme ještě nezmínili jednu z hlavních devíz Mannovských filmů, i když dle výčtu hereckých es jeho snímků k tomu lze dojít po vlastní ose, a tou je bezchybný casting. Miami Vice v tomto ohledu není výjimkou. Colin Farrell a Jamie Foxx. Netušíme, jak ve skutečnosti, ale na plátně z těchto pánů stříká chemie, takže ano, Miami Vice si rozhodně užijí i dámy. Možná dokonce o trochu víc než zarytí milovníci akčních scén a stříleček, protože těch je tu spíš pomálu (ovšem ty, které zůstaly, stojí za to).

Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) a Sonny Crocket (Colin Farrell) pracují jako detektivové v utajení, kteří si vzali na mušku nikoho menšího než největšího zločineckého bosse celého floridského drogového podsvětí. Aby pronikli až k němu a rozkryli promyšlenou síť jeho kontaktů, musí se infiltrovat do světa pašeráků drog jako jedni z nich. Věci se ovšem začnou trochu komplikovat poté, co se Sonny/Collin zamiluje do bossovy pravé ruky Isabelly (půvabná Li Gong). A už tak tenká linie mezi tím, co je ještě na hraně zákona, a co už nevratně za ní, se začíná ještě ztenčovat...

Věděli jste, že…

  • ... v přípravě na své role absolvovali Colin Farrell i Jamie fox trénink od opravdových detektivů pracujících v utajení? Colin se spolu s nimi dokonce účastnil jedné skutečné operace, během které ovšem došlo na tasení zbraní a policisté v utajení museli zločincům dokazovat pravost svojí vymyšlené identity. Colin později prohlásil, že se nikdy předtím tolik nebál o svůj život jako právě tehdy. Dokonce si spontánně roztrhl košili, aby gangsterům dokázal, že na sobě nemá přidělaný mikrofon, což šéf operace později prohlásil za velmi chytrý tah. (Celá akce je natočená na video, jež je ke zhlédnutí v bonus materiálech na DVD). Tu noc Colina provázely takové noční můry a záchvaty paniky, že ještě v noci kontaktoval jednoho z agentů. Dozvěděl se ale, že celá akce byla nahraná a žádné nebezpečí mu nikdy nehrozilo. Informován o tom měl být druhý den ráno na poradě štábu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.