Zdeněk Pohlreich: Rve mi srdce, když se jídlo zavařuje do plastové vaničky

Hosty dnešního dílu talkshow 7 pádů Honzy Dědka budou Zdeněk Pohlreich a cukrářka Iveta Fabešová, herečka Anife Vyskočilová, herec Pavel Nový a specialista na Titanic Ondřej Vrkoč. Sledujte dnes ve 21:35 na Primě!

ZDENĚK POHLREICH A IVETA FABEŠOVÁ společně točí pořad Šéfem za pár minut, který má na Primě premiéru již ve čtvrtek 29. října ve 22:50.

Pohlreich prozradil, co ho mírně řečeno štve na okénkovém prodeji. A Fabešová promluvila o rozvodu.

Rozvod není snadná záležitost, pokud si ale kromě majetku a péče o děti rozdělujete i podniky, může to být o mnoho složitější. V téhle situaci je nyní i cukrářka a zatím ještě majitelka nejslavnější kavárny v Praze, IF Café, Iveta Fabešová. „Měla jsem čtyři podniky, ale teď se naše cesty s manželem trošku rozcházejí. Rozešli jsme se v osobním i pracovním životě. Čeká mě teď jiná cesta on-linových produktů,“ svěřila se Honzovi Dědkovi Fabešová. Zdeňkovi Pohlreichovi pro změnu zvedla tlak otázka na covidová opatření, která se citelně dotkla gastronomie. „Okýnka a tohle, to mě moc nebaví. Jsem v tomhle staromódní. Jsem rád, když lidi sedí v hospodě a je tam ten hluk a sedí se u toho civilizovaně. Rve mi srdce, když se jídlo zavařuje do plastové vaničky, přijede taxikář, hodí to do auta a někam to veze. Připadám si okraden o tu reakci lidí. Nedělá mi to dobře. Děláme to v tuhle chvíli z donucení, protože to dělají všichni a žvanec se pořád zmenšuje a vlčáků, kterých se z toho potřebují najíst, je pořád stejně. Jdeme s tím trhem a to mě teda sere,“ nebral si servítky Zdeněk Pohlreich.

PAVEL NOVÝ prozradil, kolik dostal za svoji nejslavnější roli ve filmu S tebou mě baví svět, který natočil v roce 1982. „Za svůj nejslavnější film jsem dostal 7 500 korun československých a dodnes z toho beru tantiémy. Ale to je jenom 8,5 % z té ceny,“ prásknul v pořadu 7 pádů Honzy Dědka herec, který je pověstný tím, že zásadně nenosí dlouhé kalhoty. Ani v třeskutých mrazech. „Dlouhé kalhoty neoblékám skoro nikdy. Pokud si jdu pro Lva, mám smoking, na ples oblek a do letadla džíny, protože kvůli svému postižení musím mít takové bílé punčochy, takže pod kraťasy by to vypadalo, jakože jsem ještě neodrostl dětským střevícům,“ směje se herec, který prodělal západonilskou horečku, která ho málem zabila a těžce ochromila. Mohl být do konce života na invalidním vozíku, to ale Nový nechtěl dopustit a tvrdě na sobě pracoval. A sportuje stále. „Každé ráno jezdím na kole, denně chodím plavat. Podnikal jsem gynekologické expedice – každou druhou neděli v září se jezdilo z Kozičína přes Pičín, Řitku a krámy až do Vaječníku. A mělo to i urologickou část, na druhé straně Brd jsou obce Kulovice, Kleštěnec a Mrtník. Ve Vaječníku má chalupu Naďa Konvalinková s Oldou Kaiserem, tam to končilo společnou fotografií a několika lahvinkami šampaňského. Je to 62 kilometrů a jezdily to i děti,“ vysvětlil podstatu zdravotní vyjížďky na kole.

ANIFE VYSKOČILOVÁ zavzpomínala na to, jak klofla Ivana Vyskočila, a prozradila, jak sbalila svého současného německého přítele Jensena. „Moje celá rodina žije v Německu, já jsem tam taky chtěla, ale spletla jsem si autobus a vystoupila jsem v Čechách. Měla si mě vyzvednout rodina v jedno pondělí, ale dorazili až v pátek a já jsem mezitím měla vážnou bouračku. Skončila jsem na půl roku v Motole s polámanými žebry a byla jsem v kómatu. Tam jsem se naučila „koupíš, prodáš“ a pak jsem začala obchodovat se sklem a porcelánem, kšefty šly. V Česku jsem koupila kvalitní porcelán a prodávala ho draze Němcům. Seznámila jsem se s Jakubem Vyskočilem, který byl o rok mladší než já, ten mě seznámil se svým tatínkem a říkal: Táta se chce rozvádět a chce se zabít, oběsit se na stromě. Tak jsem se seznámila s Ivanem, bylo mu 50, mně 21. Šla jsem za ním domů, měl na sobě lesklé tepláky, staré tílko a nabízel mi starou bábovku,“ šokovala Honzu Dědka v 7 pádech. Německo ji ale, zdá se, stále přitahuje, svého současného přítele, Němce Jensena, okouzlila také kuriózně. „Seznámili jsme se u mě v kavárně. Byl to můj první zákazník. Koukám, že tam stojí takový samec. Začala jsem mu říkat, že miluju německé kroje, jídlo a jeho taky miluju. A on mi odpověděl, že bych neměla kouřit tolik trávy po ránu. Pak jsem ho půl roku neviděla a pak zase přišel a už tam zůstal. Mám ho dodnes. Jsem zasnoubená, ale nic to neznamená. Na co je svatba? Abychom utratili spoustu peněz? Nemám ráda svatby, nesnáším nakupování. Jsem poklidná ženuška. Já jsem čistá v kuchyni, špinavá v posteli a velice ohleduplná,“ dodala Anife, které slavné příjmení zřejmě zůstane.

ONDŘEJ VRKOČ se od útlého dětství zajímá o zkázu lodi Titanic a rozhodl se, že nechá postavit novou nepotopitelnou loď. „Novodobý Titanic bude asi o 10 % větší, lidé jsou o něco větší, celkově dispozice musí vypadat jinak. Vzhledově ho zachováme, ale upravíme potřebám nových dispozic. Bude tam klimatizace i wifi. Už teď ten projekt má hodnotu přes miliardu dolarů. Rád bych, aby se začal stavět do 7 let a postaví se za 2 roky ve Francii. Bude patřit do královské třídy, bude se tam moci plavit za 50 000 i za 3 miliony korun,“ plánuje Ondřej Vrkoč, který se podílel i na úspěšné světové výstavě Titanic s více než 200 originálními artefakty, která se konala v Bratislavě a v Praze, a Titanicem žije od svých tří let, od patnácti o Titanicu přednáší na středních i vysokých školách. Myšlenku zrealizovat nový Titanic přišla při jedné z jeho přednášek. „Přivedl mě k tomu jeden profesor během mé přednášky na vysoké škole, který pronesl, že by bylo zajímavé, kdyby se někdo pokusil nový Titanic postavit. Začal jsem hledat, jestli už se o to někdo pokoušel. Jeden jihoafrický miliardář to zkusil, ale jeho projekt ztroskotal. Snažil jsem se ho kontaktovat, asi po půl roce se mi to povedlo. Řekl mi pár důvodů. Jedním z nich byl koncept přesné repliky, což v současných podmínkách nelze,“ vysvětlil Vrkoč v 7 pádech Honzy Dědka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.