Seriály a filmy

17. ledna 2014 16:13

Markéta Zídková

Ženy na cestách navštíví Turecko

Netradiční cestovatelský magazín nabízí tentokrát výlet do země, která je branou mezi Evropou a Asií. Tureckem diváky provedou Adéla a Zlatuše. Jak se stanou hvězdami vodní show? A kde si budou hrát na princezny? Dívejte se na další díl magazínu Ženy na cestách v neděli v 18.00 hodin na Primě.

Adéla v Turecku nějaký čas žila, proto se ochotně ujme role průvodkyně. Cestovatelky zamíří na Egejskou riviéru do města Marmaris. Do tohoto oblíbeného letoviska, které bylo původně ospalou rybářskou vesnicí, se v největší sezóně sjíždí až 400 tisíc turistů.

Zlatuše s Adélou si odsud odvezou spoustu zážitků. Stihnou projít staré město s křivolakými uličkami plnými lákavých kavárniček, ochutnají místní specialitu – pečenou bramboru, budou obdivovat starý osmanský hrad i mnoho různě rozesetých soch, zajdou na diskotéku a dokonce i na koncert místního zpěváka. Proč si Marmaris cestovatelky přejmenují na Podřezané město? A čím si zaslouží, že se stanou hvězdami vodní show?

Zlatuše s Adélou si také zajedou do Dalyanu, místu proslulému svými bahenními lázněmi. Poté, co udělají něco pro svou krásu a zdraví, navštíví vinný sklípek. Zdejší víno je na ně ale moc sladké.

Po obědě v příjemné restauraci je čeká plavba lodí po řece a trocha historie. Obdivují tři tisíce let staré hrobky vytesané do skal, které řeku lemují.

Doplují až k 7 kilometrů dlouhé pláži Istuzu, která je mimo jiné známá i tím, že tu kladou svá vejce želvy Caretta caretta. Džípem si pak udělají výlet do malé vesničky vyhlášené svým medem a horským čajem. Jednou z místních atrakcí je 300 let starý strom, který splní přání každému, kdo jej třikrát obejde. Jaké přání vysloví Adéla?

Podívejte se na fotky:

Na další známé pláži – Kiz Kumu se zaposlouchají do místní legendy. Zahrají si na princezny a zkusí chodit po vodě. V městečku Pinar absolvují projížďku na koních. A protože jsou chtivé dalšího adrenalinu, na další pláži si zkusí řídit i vodní skútr. Na paragliding už ale odvahu opravdu nemají. Místo něj si udělají další výlet, tentokrát na Kleopatřin ostrov. S jakým vojevůdcem se tu známá královna potkávala?

Dozvíte se už tuto neděli 19. ledna v 18.00 hodin na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.