22. února 2013 15:00

Ondra Těšínský

Ženy na cestách: Venezuela

Osmý a zároveň poslední díl neobvyklého cestopisného magazínu FTV Prima a CK Exim tours Ženy na cestách vás zavede do Venezuely, konkrétně na ostrov Isla Margarita.

Průvodkyně pořadem – Zlatuše a Míša – si tu užijí nejen exotiku, ale čeká je také plno dobrodružství. Jak přežijí noc v džungli u řeky Orinoko? Co je na ostrově nejvíc překvapí? A na kterém místě si budou připadat jako v pohádce Sůl nad zlato? Dívejte se v neděli 24. února v 18 hodin na Prima family.

To nejlepší nakonec, praví lidové rčení. Cestovatelky Zlatuše a Míša zažijí na své poslední cestě nejvíc dobrodružství a nejvíc se nalétají letadlem. Budou se plavit po řece, stráví noc v džungli, projdou se pod vodopádem, uloví si rybu, navštíví pevnost.

Na ostrově Isla Margarita přistanou Zlatuše s Míšou po dvanáctihodinovém letu. Protože jsou poměrně unavené, začnou ostrov prozkoumávat jen zlehka. Šetří své síly, protože hned druhý den je čeká náročné dobrodružství. Jsou překvapené, když zjistí, jaká je tu cena nafty. A taky to, že tu řidiči nerespektují v podstatě žádná pravidla silničního provozu.

Letadlo je dopraví do města Puerto Ordaz. Odtud pokračují asi hodinu autobusem, aby do třetice nastoupily na čluny. Na nich se plaví po řece Orinoko. Dámy chvílemi obdivují krásnou přírodu kolem, chvílemi přemýšlejí o tom, jaké nebezpečné druhy zvířat zde žijí. Když ze člunu vystoupí a vydají se pěšky do pralesa, je v nich malá dušička. Ale mají s sebou průvodce, kteří je ochrání. Ukáží jim, jak najít v pralese pitnou vodu a co všechno se dá v případě nouze jíst. Dostanou také lekci v rybaření a každá z nich si chytne jednu piraňu. Upečou si je k večeři, nebo je pustí zpátky do vody a budou si něco přát? A jaké zážitky si odnesou z noci strávené tady?

Na cestě po ostrově, který se chlubí krásným plážemi, nad nimiž se tyčí zalesněné kopce až 800 metrů vysoké, a na němž je celý rok průměrná denní teplota kolem 30 stupňů Celsia, navštíví Zlata s Míšou také dva národní parky. A jedou se podívat na nádherné vodopády přezdívané andělské. Proč k nim jdou ale jen v ponožkách? Trochu strachu obě zažijí při cestě džípem do hlavního města, když projíždějí písečnými dunami. Co jim jejich řidič provede? Během svého putování ochutnají Míša se Zlatuší také místní speciality – od sladké placky se slaným sýrem až po pivo z juty. Navštíví také nejposvátnější místo na ostrově – zříceninu kostela Pedra del plache. Tady se místní lidé modlí k šamanovi.

Modlitbu odříkají i Míša se Zlatou, a to ve španělštině. Za co se pomodlí?

Dívejte se už tuto neděli 24.2. od 18.00

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.