Seriály a filmy

13. července 2020 08:00

Zmizení je napínavé až k nesnesení. Neméně napínavá byla i příprava herců na natáčení

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady mrazivý thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech.

Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Den díkůvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály.

K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko.

Thriller Zmizení sledujte v pátek 17. července ve 22:05 na Primě.

Zajímavosti o thrilleru Zmizení:

  • Detektiv Loki neměl ve scénáři křestní jméno, tak si ho vymyslel jeho představitel Jake Gyllenhaal. Jeho celé jméno je David Wayne Loki. Jake si vymyslel i oční tik, který má jeho postava ve filmu, a má svědčit o jeho nadprůměrně vysoké inteligenci. „Byl jsem s režisérem na večeři a řekl jsem mu, že si myslím, že by měla mít moje postava nějaký fyzický tik. Jeho prvotní reakce nebyla moc pozitivní, protože režiséry takové nápady vždycky hned vyděsí.“ Jake si také vyžádal tetování na krku, které má odkazovat na jeho problematickou minulost.
  • Jake Gyllenhaal zhlédl během přípravy na roli detektiva Lokiho záběry policejních výslechů v celkové délce cca 100 hodin. Jeho scéna výslechu přitom trvala jen kolem 3 minut.
  • Maria Bello ztvárňující Grace, matku jedné ze zmizelých dcer, navrhla, že bude po dobu celého filmu hrát ve stejném oblečení a nebude si téměř mýt vlasy, aby znázornila, že se pro Grace se únosem její dcery zastavil čas a vše ztratilo smysl.
  • Hugh Jackman kvůli roli otce unesené dcery studoval skutečné případy zmizelých dětí a projevy nedostatku spánku, aby získal lepší vhled do toho, čím jejich rodiče procházejí.

Chyby ve filmu:

  • Když Keller (Hugh Jackman) vyběhne z domu za Lokim (Jake Gyllenhaal), který již sedí v autě, můžeme si všimnout, že Loki žvýká párátko. Během scény mu párátko mizí a znovu se objevuje v puse.
  • V čase 2:18:31 předjíždí detektiv Loki (Jake Gyllenhaal) skupinu aut jedoucí v levém pruhu, v čase 2:18:43 ale předjíždí tu samou skupinu aut znovu.

Režie: Denis Villeneuve Scénář: Aaron Guzikowski Kamera: Roger Deakins Hudba: Jóhann Jóhannsson Hrají: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo, Paul Dano, Dylan Minnette, Zoë Soul, Erin Gerasimovich, Kyla-Drew, Wayne Duvall, Len Cariou, David Dastmalchian, Brad James, Anthony Reynolds, Robert C. Trevelier, Sandra Ellis Lafferty, Victoria Staley, Todd Truley a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.