Seriály a filmy

25. prosince 2013 15:00

Markéta Zídková

Znáte ji z filmů Fotr je lotr. V sobotu večer rozehraje drama ve snímku Dědictví strachu

Sobotní večer na Primě opanuje od 22.30 napínavý příběh o boji nejen s krutým vrahem, ale i s vlastním hrůzným zážitkem z dětství – kriminální thriller Dědictví strachu.

V hlavní roli odvážné policistky se objeví Terri Polová, známá ze série filmů o tom, že Fotr je lotr.

V případě policistky Jeanne Joyceové však tím lotrem byl někdo úplně jiný. Byl to psychopat, který před lety dokonce před očima malé Jeanne zabil její matku. Otec, sám detektiv, který tehdy po vrahovi šel, tíhu tragédie neunesl a spáchal sebevraždu. Z malého děvčátka vyrostla půvabná žena. Pracuje jako detektiv u policie a po třiceti letech se setkává se stejně brutálními vraždami, jakou kdysi na vlastní kůži zažila.

Pro Terri Polovou je Jeanne významná role, i když opět jen pro televizi. Na stříbrném plátně se předvedla jen párkrát a nejvýznamější postava, se kterou si ji lidé spojují, je právě ta v sérii filmů, již odstratoval titul Fotr je lotr. Hrála zde půvabnou a oproti svému otci bezelstnou Pamelu.

Podívejte se na ukázku:

Terri Polová, celým jménem Theresa Elizabeth Polová, je velmi čilá herečka, a to jak v umělecké branži, tak v osobním životě. Za sebou má přes padesát televizních prací, v což ovšem musíme počítat filmy i seriály.

Natočila rovněž přes dvacítku filmů určených pro kinodistribuci. Takže, jak je vidět, vůbec se nezastaví. Pár zastávek ale v osobním životě přece jen bylo, svědčí o tom dvě děti, každé s jiným mužem. Prvním byl fotograf Anthony Moore, s ním se ale rozvedla v roce vzniku Dědictví strachu (2006). Z manželství jí zůstal syn Griffin. Ten si musel záhy po rozvodu svých rodičů zvyknout na nového partnera své matky. Stal se jím bubeník Jamie Wollam, s kterým žije Terri dodnes a má s ním krásnou holčičku Bailey.

V Dědictví strachu poznáte Terriino herectví z úplně jiného úhlu než ve “fotřích” komediích. Děsivý zážitek z dětství je cítit z každého hereččina pohledu. Je krásná, ale jakoby schovaná za průhlednou ledovou krustou. Jako Jeanne není schopná vřelého citu a dokonale si šlape po štěstí. K poctě herečky pak slouží i to, že z jejího výkonu je dobře znát zoufalost z takového stavu.

Jeanne je často nucená překročit stín tragického zážitku z dětství, chvíli je slabá, ale v zápětí neobyčejně silná. K tomu, aby dopadla vraha své matky, potřebuje opravdu velkou dávku odvahy. Když si totiž před třiceti lety dokázal vrah najít rodinu detektiva, který po něm šel (Jeannina otce), dokáže si v současnosti najít i mladou vyšetřovatelku. Kdo bude první, kdo koho dopadne?

Mrazivé napětí ze souboje záhadného vraha a odvážné mladé ženy zažijete na Primě v sobotu od 22. 15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.